Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na
Łukasz Witczyk
|
aktualizacja

Wzór rozwiązania umowy o pracę bez zachowania okresu wypowiedzenia. Co powinien zawierać dokument. Wzór do pobrania

Podziel się

Rozwiązanie umowy o pracę bez zachowania okresu wypowiedzenia to jeden z dokumentów podpisywanych przez pracodawcę i pracownika przy zakończeniu stosunku pracy. Czym jest rozwiązanie umowy o pracę bez zachowania okresu wypowiedzenia? Gdzie można pobrać wzór rozwiązania umowy o pracę bez zachowania okresu wypowiedzenia.

Wzór wypowiedzenia do pobrania
Wzór wypowiedzenia do pobrania (money.pl)
bFfmOaxx

Rozwiązanie umowy o pracę bez zachowania okresu wypowiedzenia. Czym jest?

Wypowiedzenie umowy o pracę bez zachowania okresu wypowiedzenia, skutkuje natychmiastowym ustaniem stosunku pracy. Inaczej jest nazywane wypowiedzeniem ze skutkiem natychmiastowym. Polega ono na jednostronnym oświadczeniu drugiej stronie umowy o pracę, że została ona rozwiązana. Strona rozwiązująca umowę powinna wskazać jej przyczyny.

Wypowiedzenie umowy o pracę bez zachowania okresu wypowiedzenia może złożyć zarówno pracownik, jak i pracodawca. Skuteczność wypowiedzenia reguluje Kodeks pracy.

bFfmOaxz

Rozwiązanie umowy o pracę bez zachowania okresu wypowiedzenia. Warunki

Kiedy pracownik może wypowiedzieć umowę o pracę bez zachowania okresu wypowiedzenia? Powodem może być wydane orzeczenie lekarskie, stwierdzające szkodliwy wpływ wykonywanej pracy na zdrowie pracownika. Jeżeli pracodawca dopuścił się naruszenia podstawowych obowiązków wobec pracownika, czyli złamał art 55 par. 1 Kodeksu pracy, pracownikowi przysługuje także odszkodowanie.

Z kolei pracodawca może wypowiedzieć umowę o pracę ze skutkiem natychmiastowych w przypadku naruszenia przez pracownika podstawowych obowiązków pracowniczych, popełnienia przez pracownika przestępstwa, które uniemożliwia dalsze zatrudnianie go na zajmowanym stanowisku czy utraty przez pracownika uprawnień koniecznych do wykonywania pracy.

Wzór i rozwiązanie umowy o pracę bez zachowania okresu wypowiedzenia. Co powinno zawierać?

Wzór rozwiązania umowy o pracę bez zachowania okresu wypowiedzenia powinien zawierać oświadczenie o wypowiedzeniu umowy oraz przyczynę jej wypowiedzenia. Rozwiązanie umowy o pracę bez zachowania okresu wypowiedzenia powinno także zawierać:

  • datę i miejsce zawarcia dokumentu,
  • dane pracodawcy,
  • dane pracownika,
  • podpis pracownika i pracodawcy.
bFfmOaxF
Rozwiązanie umowy o pracę bez zachowania okresu wypowiedzenia. Wzór do pobrania

Skąd ściągnąć wzór rozwiązania umowy o pracę bez zachowania okresu wypowiedzenia? Dostępny jest TUTAJ.

doc
Wypowiedzenie umowy o pracę bez wypowiedzenia z winy pracodawcy
Rozmiar: 30 KB
Pobierz .doc
pdf
Wypowiedzenie umowy o pracę bez wypowiedzenia z winy pracodawcy
Rozmiar: 46 KB
Pobierz .pdf
bFfmOaya