Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na
Łukasz Witczyk
|
aktualizacja

Wzór rozwiązania umowy o pracę za porozumieniem stron. Co powinien zawierać dokument. Wzór do pobrania

Podziel się

Rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron to jeden z dokumentów podpisywanych przez pracodawcę i pracownika przy zakończeniu stosunku pracy. Czym jest rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron? Gdzie można pobrać wzór rozwiązania umowy o pracę za porozumieniem stron.

Wzór rozwiązania umowy o pracę do pobrania
Wzór rozwiązania umowy o pracę do pobrania (money.pl)
bFeUGPfV

Rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron. Czym jest?

Rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron to dokument podpisywany przez pracodawcę i pracownika, który jest jednym ze sposobów zakończenia stosunku pracy. Rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron polega na zgodnej woli pracownika i pracodawcy, którzy zamierzają zakończyć współpracę. Dokument ten stanowi najprostszy sposób ustania stosunku pracy.

Rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron może być stosowany do każdego rodzaju umowy o pracę. W tym trybie jest skuteczne tylko wtedy, gdy obie strony wyrażą na to zgodę. Pracodawca i pracownik nie mają obowiązku podawania przyczyn rozwiązania umowy ani konsultacji tego rozwiązania ze związkami zawodowymi. Obie strony przy ustalaniu terminu rozwiązania umowy nie są związane długością okresu wypowiedzenia.

bFeUGPfX

Rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron. Warunki

Warunkiem skutecznego rozwiązania umowy o pracę za porozumieniem stron jest zgodna wola obu stron umowy: pracodawcy i pracownika. W przeciwnym wypadku rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron nie jest ważne.

Wzór i rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron. Co powinno zawierać?

Wzór rozwiązania umowy o pracę za porozumieniem stron powinien zawierać wolę porozumienia pomiędzy obiema stronami umowy, a także termin ostatniego dnia zatrudnienia. Rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron powinno także zawierać:

  • datę i miejsce zawarcia porozumienia,
  • dane pracodawcy,
  • dane pracownika,
  • podpis pracownika i pracodawcy.

Rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron. Data ustania umowy

Osoby podpisujące rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron powinny pamiętać o tym, by w oświadczeniu woli zapisać datę ustania umowy o pracę. Brak wskazania takiej daty powoduje rozwiązanie stosunku pracy w dniu zawarcia porozumienia.

bFeUGPgd
Rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron. Wzór do pobrania

Skąd ściągnąć wzór rozwiązania umowy o pracę za porozumieniem stron? Dostępny jest TUTAJ.

bFeUGPgy