Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na
Łukasz Witczyk
|
aktualizacja

Wzór listu intencyjnego. Czym jest list intencyjny? Co powinien zawierać dokument. Wzór do pobrania

Podziel się

Wzór listu intencyjnego to jeden z dokumentów podpisywanych pomiędzy pracodawcą i pracownikiem. Jak wygląda list intencyjny? Kiedy można go podpisać?

Wzór listu intencyjnego do pobrania
Wzór listu intencyjnego do pobrania (money.pl)
bFeTPqyd

Czym jest list intencyjny?

List intencyjny to dokument, jaki część pracodawców podpisuje z potencjalnymi pracownikami. Taki dokument dowodzi, że dany pracodawca wyraża chęć zatrudnienia osoby, z którym podpisuje list intencyjny. Propozycję podpisania listu intencyjnego można dostać po pozytywnym przejściu przez wszystkie etapy rekrutacji. To forma zwrócenia uwagi przez pracodawcę, że ten jest zainteresowany podpisaniem umowy o pracę.

List intencyjny - czy jest gwarantem otrzymania pracy?

Czy podpisanie listu intencyjnego oznacza, że pracownik zostanie zatrudniony w firmie? Niekoniecznie. Zazwyczaj w listach intencyjnych nie precyzuje się podstawowych informacji dotyczących zatrudnienia danej osoby. Podaje się przede wszystkim niezbyt precyzyjne informacje o tym, że pracodawca jest zainteresowany zatrudnieniem, ale nigdzie nie ma wiążącej deklaracji o zatrudnieniu.

bFeTPqyf

Wzór listu intencyjnego - warunki

Jakie są warunki ważności listu intencyjnego? Musi on zawierać:

  • datę i miejsce podpisania listu intencyjnego,
  • dane pracodawcy,
  • dane pracownika,
  • wyrażenie woli współpracy w danym zakresie,
  • podpisy pracownika i pracodawcy.

List intencyjny - co powinien zawierać?

List intencyjny powinien zawierać kilka podstawowych informacji o tym, że nie powoduje on żadnych zobowiązań finansowych dla żadnej ze stron. We wzorze listu intencyjnego ma znaleźć się zapis o tym, że może on zostać wypowiedziany przez każdą ze stron, a sposób realizacji wspólnych działań będzie ustalony w odrębnie zawieranych umowach.

bFeTPqyl
List intencyjny - wzór do pobrania

Skąd ściągnąć wzór listu intencyjnego? Dostępny jest TUTAJ.

bFeTPqyG