Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Niepełnosprawni stracą pracę, bo... pracują

0
Podziel się

Przedsiębiorcy obawiają się, że rząd zlikwiduje dopłaty do pensji osób z lekkim stopniem niepełnosprawności. Taki krok zniechęciłby pracodawców do tworzenia miejsc pracy dla tych osób.

bEhEhgoR

Dofinansowanie zatrudniania niepełnosprawnych sprawia, że coraz więcej z nich pracuje. Przedsiębiorcy obawiają się jednak, że rząd zlikwiduje dopłaty do pensji osób z lekkim stopniem niepełnosprawności. Taki krok zniechęciłby pracodawców do tworzenia miejsc pracy dla tych osób. W ubiegłym roku zatrudnienie niepełnosprawnych wzrosło mniej więcej o 20%. Tak szybki wzrost oznacza, że Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych musi przeznaczyć więcej pieniędzy na dopłaty do ich wynagrodzeń.

bEhEhgoT

Obecnie dofinansowanie do pracy niepełnosprawnego przysługuje przez cały okres zatrudnienia takiej osoby. W zdecydowanej większości krajów Unii Europejskiej pomoc taka wypłacana jest tylko przez pierwszy okres zatrudniania niepełnosprawnych. Później osoby te, jako doświadczeni pracownicy, są w stanie samodzielnie wypracować swoje pensje.

bEhEhgpu
KOMENTARZE
(0)