Trwa ładowanie...
Zaloguj
Praca dla ciebie
Przejdź na

Jak awansować po 3 miesiącach pracy?

0
Podziel się:

Czy mając duże doświadczenie w poprzedniej korporacji jest możliwy awans w nowym miejscu pracy po 3 miesiącach? Czy mogę prosić o podwyżkę po okresie próbnym? Jak to umotywować?

Pracowałam na stanowisku asystentki/ kierownika Biura zarządu/specjalisty ds. unijnych. Obecnie znowu zajmuję stanowisko asystentki w międzynarodowej korporacji. Chciałabym awansować po okresie próbnym. Czy mając tak duże doświadczenie w poprzedniej korporacji jest to możliwe w nowym miejscu pracy po 3 miesiącach? Czy mogę prosić o podwyżkę po okresie próbnym? Jak to umotywować? Przyznam, że nie wykorzystuję w nowym miejscu w pełni swojego doświadczenia, wiedzy i znajomości języków. Odpowiada Barbara Osuchowska, Grupa K&K Selekt

Awans po 3-miesięcznym okresie próbnym jest jak najbardziej możliwy, jednak w dużej mierze zależy od sytuacji w firmie, a nie tylko od doświadczenia czy też wykazania się pewnymi umiejętnościami. Podejmując pracę na stanowisku Asystentki musimy liczyć się z tym, że obecnie i przez pewien najbliższy czas firma potrzebuje osoby właśnie na takim stanowisku i nie będzie chciała po okresie próbnym poszukiwać takiej osoby po raz kolejny.

Możliwość awansu pojawia się zwykle w momencie przesunięć pracowników na różnych stanowiskach bądź odejścia z pracy osoby, która zwalnia stanowisko - wtedy często firma przesuwa na to stanowiska pracownika, u którego wcześniej zauważono doświadczenie i umiejętności, które mogą być przydatne właśnie na tym stanowisku.

Jeśli chodzi o podwyżkę po okresie próbnym - jest to dość częste zjawisko. Pracodawca zdołał już sprawdzić, czy praca wykonywana jest w sposób dla niego satysfakcjonujący, więc jest bardziej skłonny do zapłaty wyższego wynagrodzenia niż w przypadku nowo zatrudnianej osoby, o której pracy wie bardzo niewiele.

Podwyżkę należy motywować tylko i wyłącznie względami zawodowymi i predyspozycjami, które posiadamy, absolutnie nie tym, że mamy kredyt do spłacenia, dziecko w nowej szkole lub trudna sytuacje materialną. Wynagrodzenie otrzymujemy bowiem za naszą pracę i dlatego dla pracodawcy ważne jest ile jest ona warta. Prośbę o podwyżkę motywujemy więc tym, jak ważni dla firmy jesteśmy, w jaki sposób to, co wykonujemy na co dzień wpływa na dochody i wizerunek firmy, jakie nasze umiejętności są największa wartością dla firmy oraz w jaki sposób jakość naszej pracy poprawiła się od ustalenia poprzedniego wynagrodzenia (zdobyliśmy dodatkowe kwalifikacje i doświadczenie, uczestniczyliśmy w dodatkowych kursach, udoskonaliliśmy znajomość języka obcego lub obsługi komputera).

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)