Trwa ładowanie...
Zaloguj
Praca dla ciebie
Przejdź na

Czego nie powinniśmy pisać w liście motywacyjnym?

0
Podziel się:

Przed rozpoczęciem pisania listu motywacyjnego należy postawić cele, jakie ma on spełniać. Ważne jest, aby informacje w liście nie dublowały, lecz dopełniały te zawarte w CV.

Przed rozpoczęciem pisania listu motywacyjnego należy postawić cele, jakie ma on spełniać. Ważne jest, aby informacje w liście nie dublowały, lecz dopełniały te zawarte w CV. Poprawność gramatyczna i odpowiednia forma i układ listu są obowiązkowe - nic tak nie dyskredytuje kandydata jak dokument aplikacyjny przygotowany byle jak. Ważne jest również unikanie zwrotów nieformalnych i branżowego slangu - jest to pismo oficjalne. List motywacyjny to idealne miejsce na pochwalenie się swoimi sukcesami zawodowymi. Zawsze jednak warto podeprzeć je konkretną informacją liczbową, np. zamiast ,,zwiększyłem wyniki sprzedażowe" napisać ,,zwiększyłem wyniki sprzedażowe o 20 proc. w porównaniu z miesiącem poprzednim".

  • "Inny" wygląd przekreśla szansę na pracę?
  • Skończyłeś studia? To nic nie znaczy! Pamiętajmy, że rekrutera nie interesuje nasze życie prywatne - wszelkie informacje o rodzinie i spędzaniu czasu wolnego są zdecydowanie nie na miejscu. Jeżeli jest się kandydatem z dużym doświadczeniem zawodowym, list motywacyjny jest dobrym miejscem na przekonanie potencjalnego pracodawcy, że wciąż jesteśmy kreatywni i skorzy do nauki i współpracy.

Zawsze warto przyjąć rolę rekrutera spoglądając w swoje CV i zaznaczyć wszystkie wątpliwości, które nam się narzucają. Jeżeli mamy przerwę w pracy możemy w liście motywacyjnym wyjaśnić, że w tym okresie postawiliśmy np. na samorozwój lub przemyślenie kierunku swojej kariery. Trzeba jednak wyrażać się zwięźle, ponieważ list motywacyjny nie powinien przekraczać powierzchni jednej strony A4.

Beata Kapcewicz, ekspert ds. kariery i personalbrandingu

list motywacyjny
porady
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)