Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Wyższy poziom kariery?

0
Podziel się:

Co sprawia, że firma jest najbardziej pożądanym pracodawcą wśród młodych ludzi?

Wyższy poziom kariery?

Po ponad 5 latach prowadzenia w rankingu Pracodawca Roku" , PwC ustąpiło miejsce lidera Ernst & Young. Czy byliście zaskoczeni?

Nasze osiągnięcie - zdobycie pierwszej pozycji w rankingu Pracodawca Roku jest efektem ogromnego zaangażowania naszych pracowników w tworzenie organizacji, w której młodzi ludzie chcą pracować. Ernst & Young odpowiada na potrzeby studentów i absolwentów. Oferujemy im możliwość rozpoczęcia kariery poziom wyżej - czyli wśród najlepszych profesjonalistów, podczas realizacji różnorodnych projektów dla najlepszych polskich przedsiębiorstw.

Dodatkowo od kilku lat konsekwentnie realizujemy strategię employer brandingową, która ma na celu pokazanie młodym ludziom, co zyskują rozpoczynając pracę w naszej firmie - jak mogą się rozwijać oraz czego nauczyć już na początku swojej kariery zawodowej. Wyróżnienie w rankingu Pracodawca Roku nie jest jedynym naszym osiągnięciem w tym roku - zdobyliśmy również I miejsce w rankingu Idealny Pracodawca przeprowadzonym przez Universum - w kategorii Biznes i Prawo.

Zdobyliśmy również I miejsca w kategoriach Audyt, Doradztwo Podatkowe, Zarządzanie Ryzykiem oraz Księgowość w I Ogólnopolskim Badaniu MBE Student Index 2011 oraz I miejsce wśród firm Wielkiej 4 w rankingu na najbardziej pożądanego pracodawcę przeprowadzonego przez firmę Trendence.

Co zmieniło się w Państwa firmie, że w tym roku staliście się liderem?

Efekt, który osiągnęliśmy w tym roku jest wynikiem konsekwentnej realizacji strategii, zbudowania odpowiedniego przekazu, który dla studentów jest jasny i zrozumiały oraz działań, które zrealizowane zostały przez nas na uczelniach. Wydaje mi się, że w tym roku byliśmy jeszcze bliżej studentów: zorganizowaliśmy więcej spotkań z naszymi pracownikami zarówno na uniwersytetach oraz w naszych biurach - zaoferowaliśmy im większą możliwość poznania nas ,,od wewnątrz". Studenci przekonali się, że praca w naszej firmie jest interesująca, a doświadczenie i wiedza, którą tu zdobędą pomoże im szybciej wspinać się po szczeblach kariery i osiągnąć więcej w przyszłości. Uznali, że jesteśmy najlepszym pracodawcą na rynku.

Badania przeprowadzane są wśród studentów. Czy nie sprawia to, że ranking nie jest obiektywny, z racji tego, że udział w nim biorą osoby nie znające realiów pracy w danej firmie?

Badania dotyczące postrzegania firm jako najlepszych pracodawców dzielą się na takie, które uwzględniają oceny osób z zewnątrz np. studentów oraz badania, które są prowadzone przez firmy uwzględniające również opinie pracowników. Przedstawiłam wyniki wielu tegorocznych rankingów, które zostały przeprowadzone przez różne firmy wśród naszej grupy docelowej. W związku z tym, że we wszystkich rankingach niezależnie zajmujemy najwyższe pozycje, można uznać, że opinia wśród studentów jest ugruntowana.

Z drugiej strony, co roku badamy opinie naszych pracowników. To co podkreślają jeśli chodzi o możliwości rozwoju kariery, zdobycia doświadczenia oraz wiedzy - przekazujemy właśnie studentom podczas naszych spotkań z nimi. Nasi praktykanci oraz osoby, które niedawno rozpoczęły pracę z zaangażowaniem podchodzą do przekazywania wszelkich informacji na temat pracy w Ernst & Young.

Co wyróżnia Ernst&Young spośród konkurencji?

Młodzi ludzie tuż po studiach zaczynają w Ernst & Young poziom wyżej! Mają okazję uczyć się, nabywać doświadczenie wśród najlepszych profesjonalistów na rynku podczas realizacji rzeczywistych różnorodnych projektów dla największych polskich i międzynarodowych przedsiębiorstw. Jednocześnie oferujemy ustrukturyzowany program szkoleń, który odpowiada na potrzeby i cele zawodowe poszczególnych osób.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)