Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Uczelnie, po których najwięcej zarobisz

0
Podziel się:

„Financial Times” opublikował listę „Global MBA Ranking 2013”

,,Financial Times" opublikował listę ,,Global MBA Ranking 2013", na której umieścił najlepsze na świecie szkoły biznesu. Jak na ich tle wypadają polskie uczelnie?

Pierwsze miejsce w zestawieniu zajęła Harvard Business School. Ale co ciekawe, w kategorii szkół po których absolwenci mogą liczyć na największe zarobki zwyciężył Uniwersytet Stanforda. Średnia pensja po tej uczelni to aż 190 tys. USD.

W pierwsze dziesiątce uplasowały się tylko dwie szkoły spoza Stanów Zjednoczonych: Indian Institute of Management z Ahmedabadu oraz London Business School.

A jak wypadają polskie szkoły wyższe? "Financial Times" odsyła nas do innego swojego rankingu, tym razem obejmującego wyłącznie europejskie uczelnie. Do prestiżowego zestawienia European Business School Rankings 2012 przebiły się dwie rodzime szkoły. Akademia Leona Koźmińskiego uplasowała się na bardzo dobrej 37 pozycji (przed rokiem na 60), zaś Szkoła Główna Handlowa na 76.

Absolwenci obu warszawskich szkół mogą mieć pewność, że po ich ukończeniu nie będą mieli żadnych problemów ze znalezieniem pracy. Ponadto mogą liczyć na zarobki porównywalne z tymi, jakie otrzymują osoby po podobnych szkołach z zachodniej Europy.

Ranking "Financial Times"" tworzony jest na podstawie połączenia wyników uzyskanych w kilku zestawieniach cząstkowych, w tym dla kierunków magisterskich z zarządzania, studiów MBA i EMBA, a także programów dla wyższej kadry menedżerskiej. Twórcy zestawienia biorą pod uwagę zarobki i kariery absolwentów uczelni. Inne kryteria to jakość kadry dydaktycznej, jej dorobek oraz prestiż międzynarodowy uczelni.

Przedstawiamy ranking "Global MBA Ranking 2013"

MA,WP.PL

ranking
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)