Trwa ładowanie...
Zaloguj
Praca dla ciebie
Przejdź na

Targi pracy a zatrudnienie

0
Podziel się:

"Po co organizowane są targi pracy? Czy warto brać w nich udział? Czy na takich targach mam szansę na zdobycie pracy?"

"Po co organizowane są targi pracy? Czy warto brać w nich udział? Czy na takich targach mam szansę na zdobycie pracy?" Odpowiada Małgorzata Majewska, monsterpolska.pl

Targi pracy to wydarzenia mające na celu pomoc kandydatom w znalezieniu pracy, a pracodawcom - jak najlepszych pracowników. Organizowane są przez różne instytucje, w różnych miastach i dają szansę na bezpośrednie zapoznanie się z pracodawcą bądź profilem firmy. Bezpośrednia rozmowa z rekruterem czy przedstawicielem danej firmy, daje nam szansę na zaprezentowanie swojej osoby oraz przekazania swojego CV osobiście. W czasie takich spotkań można porozmawiać nie tylko o rekrutacji, ale także dowiedzieć się więcej o firmie od jej pracowników.

Taka bezpośrednia i względnie luźna rozmowa może nam tylko pomóc. Prezentujemy bowiem siebie, swoje osiągnięcia, rozmawiamy o naszych planach i ambicjach na przyszłość. Co więcej, dajemy poznać siebie jako osobę zaangażowaną i komunikatywną. Targi to również spora oszczędność czasu i wygoda - wielu pracodawców i pracowników w jednym miejscu.

Od kilku lat, w związku z ciągłym rozwojem Internetu, proces rekrutacji przenosi się do wirtualnego świata. Dotyczy to również targów pracy. Najlepszym tego przykładem są Wirtualne Targi Pracy Monsterpolska.pl. Jest to wygodny i skuteczny sposób poszukiwania pracy dla osób, które chcą znaleźć bądź zmienić pracę bez wychodzenia z domu. W czasie ich trwania kandydaci mogą zapoznać się z ofertami pracy, porozmawiać na czatach z rekruterami, dowiedzieć się więcej o firmie, a także wziąć udział w konferencjach, szkoleniach oraz debatach.

Targi to dobra okazja, aby sprawdzić ofertę rynkową, zweryfikować czego oczekują pracodawcy i zmienić swoje życie zawodowe.

(AS)

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)