Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Szukasz pracy? Chcesz lepiej zaprezentować się przed pracodawcą? Wykorzystaj Europass!

0
Podziel się:

Europass pomaga obywatelom UE, czyli każdemu z nas

Europass pomaga obywatelom UE, czyli każdemu z nas, zaprezentować swoje umiejętności, doświadczenie zawodowe i kwalifikacje z jak najlepszej strony w sposób przejrzysty i zrozumiały dla każdego pracodawcy.

Portfolio Europass jest propozycją Komisji Europejskiej przygotowaną po konsultacjach z pracodawcami z różnych krajów europejskich. Składa się z 5 dokumentów, takich samych na obszarze UE, państw EFTA i Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz krajów kandydujących do UE.

Europass - CV: formularz życiorysu umożliwiający przejrzystą prezentację danych osobowych oraz pełnej informacji o posiadanych kwalifikacjach, doświadczeniu zawodowym i umiejętnościach.

Europass - Paszport Językowy: dokument przedstawiający poziom umiejętności językowych posiadacza w zakresie słuchania, czytania, pisania, porozumiewania się i samodzielnego formułowania wypowiedzi.

Europass - Mobilność: dokument potwierdzający okresy nauki lub szkolenia odbywane w innym kraju europejskim wraz z wykonywanymi tam czynnościami i nabytymi umiejętnościami.* Europass - Suplement do Dyplomu:* od 2005 roku jest częścią dyplomu szkoły wyższej i dostarcza pełnych informacji na temat poziomu wiedzy, umiejętności i kompetencji zdobytych podczas studiów, a także szczególnych osiągnięć absolwenta oraz jego uprawnień zawodowych.

Europass - Dokumenty dla Absolwentów Kształcenia Zawodowego: dokumenty zawierają szczegółowy opis umiejętności i kompetencji uzyskanych przez posiadaczy dyplomu zawodowego wraz ze wskazaniem dostępnych dla nich zawodów.

Portfolio Europass cieszy się już popularnością wśród obywateli naszego kraju. W 2012 roku Polska znalazła się w pierwszej dziesiątce państw UE w zakresie korzystania z Europass-CV oraz Europass-Paszportu Językowego. Dokumenty Europass są także doceniane przez pracodawców. Dzięki portfolio Europass każdy z nich może bez trudu porównać kwalifikacje i doświadczenie zawodowe kandydatów do pracy pochodzących z różnych krajów, szczegółowo zapoznać się z ich możliwościami porozumiewania się w językach obcych, a także zrozumieć dokładnie poziom i rodzaj posiadanego przez nich wykształcenia i kwalifikacji zawodowych.

MA

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)