Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Studia podyplomowe. Jak je wybrać?

0
Podziel się:

Czym należy się kierować przy wyborze studiów podyplomowych? Tak by rozszerzały nasze kwalifikacje i zwiększały szansę na rynku pracy?

Czym należy się kierować przy wyborze studiów podyplomowych? Tak by rozszerzały nasze kwalifikacje i zwiększały szansę na rynku pracy? Odpowiada Beata Kapcewicz, ekspert ds. kariery i personalbrandingu

Studia podyplomowe to doskonała okazja do poszerzenia swojej wiedzy i uzupełnienia kwalifikacji. Obecnie uczelnie oferują bardzo atrakcyjny i szeroki wachlarz kierunków tego typu studiów, więc decyzja nie jest łatwa. Przed dokonaniem wyboru należy przede wszystkim określić, w jakim kierunku chcemy się rozwijać zawodowo. Należy ustalić długoterminowy plan działania - być może do jego realizacji wcale nie musimy podejmować studiów podyplomowych?

Jeżeli jednak rynek pracy oczekuje tego typu studiów na wybranym przez nas stanowisku warto je podjąć. Najlepszą metodą jest śledzenie interesujących nas ofert pracy i konfrontowanie posiadanych kompetencji z tymi, które są wymienione w ogłoszeniach.

KOMENTARZE
(0)