Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Socjologia czy ukrainistyka - który kierunek wybrać?

0
Podziel się:

Zastanawiam się nad wyborem studiów. Rozważam socjologię i ukrainistykę z językiem rosyjskim i angielskim, ale nie wiem co wybrać. Po którym kierunku mam większe szanse na rynku pracy? Czy pracodawcy bardziej cenią socjologa czy osobę znającą język i kulturę ukraińską, dodatkowo język rosyjski i angielski?

Zastanawiam się nad wyborem studiów. Rozważam socjologię i ukrainistykę z językiem rosyjskim i angielskim, ale nie wiem co wybrać. Po którym kierunku mam większe szanse na rynku pracy? Czy pracodawcy bardziej cenią socjologa czy osobę znającą język i kulturę ukraińską, dodatkowo język rosyjski i angielski? Odpowiada Beata Kapcewicz, ekspert ds. kariery i personalbrandingu

Tak naprawdę, z mojej perspektywy, nie ma większego znaczenia, który z tych kierunków postanowi Pani wybrać. Ważniejsze jest pytanie: co będzie sprawiać Pani większą satysfakcję, w którym obszarze będzie Pani chciała się rozwijać? Oprócz Pani podstawowych umiejętności (rozumienie zachowań społecznych czy znajomość języków obcych), na rynku pracy będą ważne inne Pani kompetencje. Motywacja, postawy, cechy charakteru i umiejętność rozwiązywania problemów oraz radzenia sobie z trudnościami. Pytanie zatem, gdzie będzie chciała Pani wykorzystać to, czego się nauczy na studiach i czy rynek pracy będzie chciał to od Pani kupić.

Ważne jest, aby wiedziała Pani, w którym kierunku w swoim życiu chce Pani iść, jakie ku temu rozwijać cechy i jaką własną wiedzę dołożyć do studiów, które Pani wybierze - tak, aby dały więcej możliwości wpasowania się w konkretną branżę na rynku pracy.

Musi się Pani zastanowić, jak każdy z tych kierunków przyczyni się do bycia ciekawszym kandydatem dla przyszłego, potencjalnego pracodawcy. Przemyśleć, który kierunek pozwoli bardziej rozwinąć umiejętności i wiedzę w dziedzinie, w której chce się Pani później poruszać po rynku pracy.

(AS)

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)