Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Rusza program "Pierwszy biznes - wsparcie na starcie"

0
Podziel się:

Rozwój przedsiębiorczości oraz tworzenie warunków do powstawania nowych miejsc pracy to główne cele programu "Pierwszy biznes - wsparcie na starcie"

Rusza program "Pierwszy biznes - wsparcie na starcie"

Rozwój przedsiębiorczości oraz tworzenie warunków do powstawania nowych miejsc pracy to główne cele programu "Pierwszy biznes - wsparcie na starcie". Umowę o wdrożeniu tego programu podpisali minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz i prezes Banku Gospodarstwa Krajowego Dariusz Daniluk.

Program przewiduje, że absolwenci szkół i wyższych uczelni oraz studenci ostatniego roku, a także bezrobotni z pomysłem na własny biznes, będą mogli otrzymać nisko oprocentowane pożyczki.

Program będzie realizowany w dwóch etapach. Początkowo w jednym z pięciu makroregionów, obejmującym województwa: małopolskie, świętokrzyskie i mazowieckie. Od przyszłego roku ruszy w pozostałych regionach.

Na realizację pierwszego etapu minister pracy i polityki społecznej przeznaczył 21 i pół miliona złotych. Bank Gospodarstwa Krajowego będzie zarządzać programem przez cały okres jego funkcjonowania, a udzielaniem pożyczek będą zajmować się pośrednicy finansowi, wybrani przez BGK.

wiadomości
praca
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)