Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Polak szuka pracy za Oceanem

0
Podziel się:

Kanada, Turcja, Brazylia – oto popularne obecnie kraje, w których Polacy szukają pracy

Źródło: GUS

Kanada, Turcja, Brazylia - oto popularne obecnie kraje, w których Polacy szukają pracy na emigracji. Agencje pracy i portale coraz częściej kuszą ofertami z odległych zakątków globu - donosi "Dziennik Gazeta Prawna".

Z badań ManspowerGroup wynika, że w takich państwach jak Brazylia, Tajwan czy Indie, łatwiej obecnie o zdobycie pracy niż w na terytorium Europy. Prawdziwym przebojem nadchodzącego 2013 roku może okazać się Kanada, z którą światowy kryzys obszedł się dość łagodnie. Specjalistów szukają tam branże budowlana, motoryzacyjna, produkcyjna i usługowa.

Pracownicy poszukiwani są także w Polsce. W jednej z agencji pośrednictwa pracy znajdziemy kilkadziesiąt ofert. Proponowane zarobki zaczynają się od 7 tys. zł. Przedstawiciele takich zawodów jak mechanicy samochodowi czy specjaliści obsługi maszyn rolniczych mogą liczyć na ponad 10 tys. dodatkowym bonusem jest pokrywanie przez potencjalnych pracodawców kosztów przelotu czy wynajmu mieszkania. Jakie warunki muszą spełniać kandydaci? Przede wszystkim znajomość języka, doświadczenie, nostryfikacja uprawnień i dyplomów. Cała procedura może trwać kilka miesięcy.

Nowym rynkiem jest Turcja. W tym kraju lawinowo rośnie liczba zagranicznych inwestycji, z tego względu jest spore zapotrzebowanie na specjalistów. Zarobki wynoszą 14-16 euro za godzinę. W Stambule poszukiwani są kandydaci na stanowisko dyrektora finansowego. Oferowane są zarobki w wysokości 20 tys. zł miesięcznie, ubezpieczenie zdrowotne, mieszkanie oraz bilety do Polski.

Osoby szukające pracę mogą również wybrać jeszcze bardziej egzotyczne kierunki. Znajdą oferty pracy w Indiach, Iraku, Iranie. Tam poszukiwani są głównie informatycy oraz specjaliści z branży wydobywczej. Zarobki wynoszą od 150 do 500 euro dziennie.

MA,WP.PL

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)