Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Likwidacja stanowiska pracy a nowe zatrudnienie

0
Podziel się:

Czy mogę zachować przywileje z racji redukcji etatu i podjąć pracę na zastępstwo? Czy decydując się na umowę na zastępstwo po 3 miesiącach, gdy ona nie jest przedłużona zostaję z niczym?

(C) contrastwerkstatt - Fotolia.com /

"Pracując w dużej korporacji po 7 latach zlikwidowano moje stanowisko pracy, firma zaproponowała mi: 3-miesięczny okres wypowiedzenia bez świadczenia stosunku pracy, dwie dodatkowe pensje, dodatkową pensję tzw. od zarządu (rozwiązanie umowy za porozumieniem stron)
lub umowę o pracę na zastępstwo. Praca na zastępstwo od razu, ale na okres próbny 3-miesięczny. Czy mogę zachować przywileje z racji redukcji etatu i podjąć pracę na zastępstwo? Czy decydując się na umowę na zastępstwo po 3 miesiącach, gdy ona nie jest przedłużona zostaję z niczym?"- pyta Internauta.

Odpowiada Tomasz Lewandowicz, Kancelaria Prawna ARKANA

W związku z upływem okresu obowiązywania umowy o pracę zawartej na zastępstwo lub na okres próbny pracownikowi nie przysługują żadne przywileje. Jeżeli zatem pracodawca po upływie umówionego 3-miesięcznego okresu nie zdecyduje się na dalszą kontynuację zatrudnienia, wówczas nie będzie miała Pani mogła z tego tytułu wysuwać roszczeń w stosunku do pracodawcy.

To co ewentualnie można zrobić, to podjąć próbę negocjacji z pracodawcą w celu ustalenia korzystniejszych dla Pani warunków. Teoretycznie nie jest bowiem wykluczone zawarcie pomiędzy Panią, a Pracodawca porozumienia przewidującego przykładowo rozwiązanie dotychczasowej umowy za porozumiem stron, z przyznaniem dodatkowej pensji od zarządu, oraz zawarcie nowej umowy na zastępstwo na okres 3 miesięcy. Możliwość zawarcia takiego porozumienia oraz jego treść zależy jednak przede wszystkim od woli obydwu stron.

Źródło: GUS

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)