Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Kurs czy podyplomówka?

0
Podziel się:

Co lepiej wybrać? Które z nich jest lepiej postrzegane przez pracodawców? Cenowo kursy wychodzą taniej, jednak mam wątpliwości czy cena nie idzie tutaj w parze z jakością.

Kurs czy podyplomówka?

Źródło: GUS

Interesuję się grafiką, jednak mój poziom znajomości programów graficznych do obróbki zdjęć, projektowania etc. jest na średnim poziomie. Mam dyplom inżyniera, lecz chciałbym poszerzyć swoją wiedzę. Zastanawiam się nad specjalistycznym kursem i studiami podyplomowymi. Co lepiej wybrać? Które z nich jest lepiej postrzegane przez pracodawców? Cenowo kursy wychodzą taniej, jednak mam wątpliwości czy cena nie idzie tutaj w parze z jakością. Proszę o podpowiedź. Odpowiada Beata Kapcewicz

  • Jakie studia wybrać? To wszystko zależy od stanowiska, na które będzie Pan aplikować. Pracodawca nie wymaga certyfikatów, lecz określonych umiejętności. Warto wybrać taki rodzaj edukacji, który będzie dawał jak najwięcej możliwości sprawdzania swojej wiedzy w praktyce.

Z rozmów z pracodawcami wynika, że przy rekrutacji na stanowisko grafika, zwracają uwagę na trzy ważne elementy:

1. Portfolio - najlepiej niech będzie zróżnicowane pod kątem kreacji. Lepiej pokazać projekty dla różnych klientów niż np. kilka kreacji tylko do jednej książki. Mimo tego, że graficy coraz bardziej się specjalizują ( graficy webowi, graficy tradycyjni), to pracodawcy wciąż cenią sobie wszechstronność kompetencji i różnorodność doświadczeń.

2. Edukacja i znajomość programów: pakiet Adobe jest w zasadzie niezbędny, żeby pracodawca chciał zaprosić kandydata na rozmowę kwalifikacyjną. Przydaje się flash i dla grafików web'owych zdecydowanie html.

3. Elastyczność i otwartość na krytykę - graficy często przywiązują się do swoich projektów i klienci mają wyzwanie w komunikowaniu sugestii zmian i poprawek. Dobry grafik musi umieć komunikować się z klientem i dostosowywać do jego oczekiwań, ewentualnie tak potrafić sprzedać projekt, żeby klient zrozumiał zamysł twórcy.

Studia podyplomowe będą oczywiście wyglądać w CV poważniej. Jednak studia studiom nierówne. ASP cieszy się dużym powodzeniem ze względu na to, że oczekuje się od absolwentów tej uczelni zmysłu artystycznego. Z drugiej strony firmy zwracają uwagę na fakt, że z artystami z ASP trudno się współpracuje. Bez względu na to, jaki kurs się wybierze, warto jest się upewnić, jaki będzie zakres przedmiotów i kto będzie je prowadził, żebyśmy mieli pewność, że będziemy uczyć się od praktyków, a nie teoretyków, bo w tym przypadku jest to kluczowe.

Źródło: GUS

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)