Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Kto może spodziewać się kontaktu od headhuntera?

0
Podziel się:

Praca headhuntera polega na znalezieniu cenionych specjalistów na rynku i nakłonieniu ich do zmiany firmy. Eksperci zazwyczaj sami nie szukają pracy, to praca szuka ich. W związku z tym, to właśnie wyspecjalizowana kadra, która należy do niszy pracowniczej, może spodziewać się kontaktu od headhuntera.

Praca headhuntera polega na znalezieniu cenionych specjalistów na rynku i nakłonieniu ich do zmiany firmy. Eksperci zazwyczaj sami nie szukają pracy, to praca szuka ich. W związku z tym, to właśnie wyspecjalizowana kadra, która należy do niszy pracowniczej, może spodziewać się kontaktu od headhuntera. Jednym z narzędzi, którym posługują się headhunterzy, są portale społecznościowe. Osoby, które umieściły w jakiejś internetowej bazie swoje CV lub założyli profil na takich portalach, mają dużo większą szanse na kontakt od headhuntera, z prozaicznych powodów - do takich osób dużo łatwiej jest dotrzeć.

Stworzono ostatnio nawet profil potencjalnego pracownika, który najchętniej odpowie na kontakt headhuntera. Jest to przede wszystkim osoba, która pracuje w jednej firmie co najmniej 2-3 lata (mniejszy staż powoduje, że pracownik jeszcze nie znudził się swoją pracą). Za długi staż też jest niebezpieczny, ponieważ headhunter może uważać, że takiej osobie wyjątkowo dobrze w danej firmie i nie zgodzi się na zmianę. Kontaktu może się spodziewać również osoba, która pracuje w firmie, która ostatnio zaczęła zwalniać pracowników- może to bowiem dawać sygnał o tym, że pracownicy w danej firmie boją się dalszych zwolnień. Ostatnia rzecz to wspomniane już portale społecznościowe. Wszelkie zmiany, aktualizacje, prośby o referencje mogą dawać powód dla headhuntera do myślenia, że dana osoba chce zmienić pracę.

Anna Pierzycka
Wydanie internetowe magazynrekruter.pl

(AS)

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)