Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

"Jesteś tak dobry, jak Twoja ostatnia praca"

0
Podziel się:

Jestem zatrudniony na czas nieokreślony na kierowniczym stanowisku. Chciałbym zmienić pracę i dostałem propozycję zatrudnienia na umowę zlecenie na stanowisko, które w hierarchii korporacji jest dość nisko. Czy warto podejmować taką pracę?

"Jesteś tak dobry, jak Twoja ostatnia praca"

Jestem zatrudniony na czas nieokreślony na kierowniczym stanowisku. Chciałbym zmienić pracę i dostałem propozycję zatrudnienia na umowę zlecenie na stanowisko, które w hierarchii korporacji jest dość nisko. Czy warto podejmować taką pracę? Odpowiada Beata Kapcewicz, ekspert ds. kariery i personalbrandingu

Szukając odpowiedzi na to pytanie, przede wszystkim musi Pan spojrzeć długofalowo i zastanowić się, co Pan zrobi, jeśli po raz kolejny będzie chciał Pan zmienić pracę. Bo teraz widać, że ma Pan opcje, ale jakie opcje będzie Pan miał wpisując te nowe doświadczenie do CV? Jeśli ma Pan dosyć pracy w obecnej firmie/na obecnym stanowisku, może Pan podjąć przejściowo nowe zatrudnienie, ale jednocześnie szukać nowej pracy, która będzie odpowiadać Pana ambicjom, kwalifikacjom i oczekiwaniom, również finansowym.

Chyba, że nowe stanowisko, mimo niskiego położenia w hierarchii korporacji naprawdę Pana interesuje i będzie się Pan czuł tam dobrze. Jeżeli da Panu satysfakcję, mimo że nie jest to stanowisko kierownicze, i jest Pan nim rzeczywiście zainteresowany, to myślę, że warto podjąć tę pracę.

Ważne jednak, aby zapamiętać, że rekruterzy patrzą na ostatnie doświadczenia kandydata pod kątem ,,Jesteś tak dobry, jak Twoja ostatnia praca".

Najważniejsze, by podjął Pan decyzję rozsądnie, nie impulsywnie, po rozpatrzeniu zalet i wad nowego stanowiska pracy i pamiętał o tym, że dzisiejsza Pana decyzja wpłynie na to, jak rynek pracy będzie postrzegał Pana następnym razem, kiedy będzie Pan szukał zatrudnienia.

(AS)

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)