Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Gdzie szukać pierwszej pracy, od czego zacząć?

0
Podziel się

Wszędzie oczekuje się ode mnie doświadczenia zawodowego.

bEieuHeJ

Szukam swojej pierwszej pracy, jestem po studiach inżynierskich na Politechnice Łódzkiej na kierunku Transport. Wszędzie oczekuje się ode mnie doświadczenia zawodowego. Wciąż poszukuję wymarzonego stanowiska w dziale logistyki. Gdzie szukać pierwszej pracy, od czego zacząć? Jestem coraz bardziej zdesperowany i coraz bardziej obniżam swoje wymagania co do stanowiska i pensji i wciąż nic, poszukuje nawet stażu, proszę o pomoc.

bEieuHeL

Szanowny Panie,
nie wspomniał Pan, czy w trakcie studiów odbywał Pan jakieś praktyki - to na pewno jest dużą pomocą w poszukiwaniu pracy. Nie powiem zapewne nic odkrywczego, jeśli napiszę, że należy wciąż szukać i nie zrażać się, pomimo pierwszych niepowodzeń. Kierunek studiów, który Pan ukończył jest na pewno bardzo praktyczny, tak więc ofert pracy na interesujących Pana stanowiskach nie brakuje.

Faktem jest, iż większość pracodawców chce widzieć u siebie pracownika doświadczonego, gdyż mniej czasu muszą zwykle poświęcić wtedy na jego szkolenie, jednak dla młodych absolwentów także jest miejsce. Czasem pracodawcy wolą zatrudnić wykształconą młodą osobę bez większego doświadczenia, aby ją odpowiednio przeszkolić pod kątem konkretnej firmy i stricte prowadzonej przez nią działalności.

Polecam aplikować i przesyłać swoje CV także na stanowiska, gdzie w wymaganiach jest zawarta informacja o oczekiwanym doświadczeniu, być może potencjalny pracodawca zainteresuje się Pana Kandydaturą i zechce ją rozważyć.

bEieuHeR

Życzę powodzenia!

bEieuHfm
KOMENTARZE
(0)