Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Czy warto zmienić branżę?

0
Podziel się:

"Mam 26 lat i chciałbym zmienić branżę. Nie jest za późno na takie zmiany?"

Czy warto zmienić branżę?
bFfDufTV

"Witam, mam 26 lat i pracuję w branży finansowej w obsłudze klienta. Chciałbym się przebranżowić i rozpocząć pracę w firmie odzieżowej. Odpowiadałbym za sprzedaż/koordynację sprzedaży. Interesuję się tym sektorem rynku i chciałbym właśnie w tym kierunku rozwijać swoje kwalifikacje. Co powinienem w tej sytuacji zrobić? Nie jest za późno na zmianę dziedziny pracy?" Odpowiada Radosław Marszałek, ekspert grupy K&K Selekt

Na zmianę branży nigdy nie jest za późno, jednak kluczowa jest tutaj kwestia wynagrodzenia. Zdobyte przez Pana doświadczenie nie da się w tym przypadku w całości przenieść do realiów nowej branży. Dlatego rezygnując z części swojej wartości jako pracownik, trzeba liczyć się z obniżką zarobków. Na Pana szczęście sprzedaż, to branża w której liczą się bardziej efekty pracy niż staż, dlatego szybko powinien Pan powrócić do satysfakcjonującego poziomu wynagrodzenia - o ile faktycznie dobrze odnajdzie się Pan w tej dziedzinie.

bFfDufTX

Co do samej zmiany - pierwszym krokiem będzie analiza ogłoszeń o pracę, które Pana najbardziej interesują i ocena czy pracodawcy wymagają umiejętności lub szkoleń, których Pan nie posiada. W tym miejscu doświadczenie z branży finansowej powinno mieć zastosowanie - sprzedaż to w każdej branży praca z ludźmi. Ewentualne braki można uzupełnić inwestycją w odpowiednie kwalifikacje.

Problemem może być wymagane doświadczenie w branży odzieżowej, którego Pan nie posiada. Być może konieczna będzie praca w obsłudze klienta w sklepach odzieżowych, aby poznać specyfikę branży.

bFfDufUd

Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby po stworzeniu CV oraz listu motywacyjnego pod kątem konkretnego stanowiska, już teraz aplikować na stanowiska w sprzedaży w branży odzieżowej. Myślę, że szanse na uzyskanie zatrudnienia są duże, gdyż wielu pracodawców wychodzi z założenia, że najprostszym sposobem sprawdzenia kandydata w sprzedaży jest rozliczenie go, po ustalonym okresie, z efektów. Dlatego dla pracowników ta specjalizacja jest taka trudna, ale jeśli jest Pan pewien swojego wyboru to jedyne co pozostaje to spróbować swoich sił.

(AS)

bFfDufUy
KOMENTARZE
(0)