Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Wolontariat jest mile widziany

0
Podziel się:

Jak najlepiej opisać w CV swoje doświadczanie zawodowe? Wypunktować w każdym ze stanowisk swoje obowiązki czy może osiągnięcia? A może wystarczy napisać ogólnie a w liście motywacyjnym opisać przebieg kariery?

Dość często spotykam się z opiniami, że praca w wolontariacie jest mile widziana w CV. Skąd taki trend się wziął? Czy wolontariusze są lepiej traktowani na rynku pracy? Odpowiada Anna Pierzycka, ekspert ds. kadr i płac

Obecnie, wolontariat nie jest tylko działaniem prospołecznym, ale także szansą na zdobycie pierwszych szlifów zawodowych i okazją na znalezienie dobrej pracy. Wolontariat uczy także odpowiedniej motywacji do pracy, a także wskazuje, jaką ścieżkę zawodową powinniśmy wybrać.

Informacja o naszych aktywnościach poza pracą dla potencjalnego pracodawcy może być sygnałem, że potrafimy się zaangażować, poświęcić czas i energię w to, co robimy. W jego oczach jesteśmy osobą, która potrafi współpracować z ludźmi, jest odpowiedzialna i samodzielna, posiada duże zdolności organizacyjne.

Oczywiście, wiele zależy od tego, jak swoją działalność dodatkową opiszemy w CV. Na pewno musimy zaznaczyć jak długo byliśmy wolontariuszami, zwłaszcza wtedy, jeżeli z daną instytucją byliśmy związani dłuższy czas.

Podobnie jak w normalnej pracy, powinniśmy wypisać zakres naszych obowiązków oraz zaznaczyć to, czego nauczyliśmy się w trakcie trwania wolontariatu i jakie kompetencje nabyliśmy.

Wydanie internetowe magazynrekruter.pl

(AS)

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)