Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Upokarzająca rozmowa o pracę

0
Podziel się:

Problem ze znalezieniem pracy przez absolwentów wyższych uczelni jest znany nie tylko w naszym kraju

Problem ze znalezieniem pracy przez absolwentów wyższych uczelni jest znany nie tylko w naszym kraju. Borykają się z nim również młodzi ludzie w Wielkiej Brytanii. Często trzeba się niezwykle natrudzić, by znaleźć dobrą i odpowiednio płatną fuchę. Niestety, pracodawcy o tym wiedzą i nie wachają się tej sytuacji wykorzystać.

Alan Bacon szukał w pracy w walijskim Cardiff. Podanie złożył w jednym ze sklepów sieci elektronicznej Currys, co wiązała się z jego zainteresowaniem aparatami fotograficznymi. Jakże niezwykłe musiało być jego zaskoczenie, gdy w czasie rozmowy kwalifikacyjnej jemu oraz pozostałym kandydatom kazano... tańczyć do puszczanej muzyki!

Nie wierzyliśmy, że to się dzieje naprawdę, ale nie, to żądanie było serio. Uśmiechaliśmy się więc na zewnątrz, ale czuliśmy się poniżeni, upokorzeni - powiedział BBC Alan.

Lottie Dexter z fundacji Million Jobs na pomyśle nie zostawiła suchej nitki, nazywając ją wprost odrażającą. Sięc Currys tłumaczy, że to zwykłe nieporozumieniem, a taniec nie był elementem rozmowy o pracę tylko miał na celu integrację i tworzenie ducha zespołu.

Currys wszystkich uczestników nietypowej rekrutacji zaprosiło na dalsze rozmowy. Jak na razie nie wiadomo czy ktoś skorzystał z oferty.

MA,WP.PL

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)