Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Swobodny ubiór na rozmowę kwalifikacyjną

0
Podziel się:

"Składam papiery do dużej korporacji, gdzie wiem, że ludzie chodzą ubrani swobodnie. Czy na rozmowę kwalifikacyjną muszę się zatem ubrać elegancko?"

bEILprph

(C) contrastwerkstatt - Fotolia.com /

Pytanie: "Składam papiery do dużej korporacji, gdzie wiem, że ludzie chodzą ubrani swobodnie. Czy na rozmowę kwalifikacyjną muszę się zatem ubrać elegancko?"

bEILprpj

Odpowiada Barbara Osuchowska, ekspert K&K Selekt

Szanowna Pani,
Radziłabym jednak ubrać się elegancko. Rozmowa kwalifikacyjna to wydarzenie dość wyjątkowe i starannie dobierając elegancki strój podkreślamy, że spotkanie to jest dla nas ważne, jak również okazujemy szacunek naszemu rozmówcy. Temat tzw. dress code jest bardzo rozległy, najczęściej jest on zwyczajowo bądź formalnie ustalony. Być może firma, do której pani aplikuje stosuje dosyć luźne reguły, jeśli chodzi o strój i na co dzień jest to zapewne wygodne, ale o tym przekona się pani dopiero w przypadku rozpoczęcia pracy.

Na razie, starając się o nią, zalecałabym zaprezentować się z jak najlepszej strony, zarówno jeśli chodzi o doświadczenie zawodowe, jak i tzw. pierwsze wrażenie, czyli stroju, w którym pani przyjdzie. Podejrzewam, że czułaby się pani dość niezręcznie, gdyby osoba, z która się pani spotka była w garniturze, a pani np. w dżinsach.

bEILprpp

W razie wątpliwości co do wyboru stroju sądzę, że zawsze bezpieczniej jest wybrać opcję bardziej formalną, myślę, że mniej niezręcznie jest wyglądać trochę bardziej elegancko niż zbyt swobodnie.

Życzę powodzenia na rozmowie!

bEILprpK
rozmowa kwalifikacyjna
KOMENTARZE
(0)