Trwa ładowanie...
Zaloguj
Praca dla ciebie
Przejdź na

Równoważny czas pracy

0
Podziel się:

W ogłoszeniach o pracę często napotykam stwierdzenie "Równoważny czas pracy". Na czym on dokładnie polega?

W ogłoszeniach o pracę często napotykam stwierdzenie "Równoważny czas pracy". Na czym on dokładnie polega? Odpowiada Małgorzata Majewska, Monsterpolska.pl Każda firma może wprowadzić system pracy, który najlepiej pasuje do jej profilu działalności. System równoważnego czasu pracy daje możliwość wydłużenia pracy w danym dniu czy tygodniu, aby móc skrócić czas pracy w innym dniu lub tygodniu lub, aby pracownik mógł otrzymać dni wolne od pracy. Oczywiście łączny wymiar czasu pracy dopuszczalny w danym okresie czasu nie może był przekroczony.

Dobowego wymiaru czasu pracy, nie może być przedłużony na więcej niż do 12 godzin, w okresie rozliczeniowym nieprzekraczającym 1 miesiąca. Takie wydłużenie czasu pracy skutkuje skróceniem czasu pracy w inne dni lub otrzymaniem wolnego dnia pracy w innym dniu.

W niektórych branżach, gdzie rytm pracy jest związany i uzależniony od por roku lub warunków atmosferycznych, takie okres rozliczeniowy może trwać maksymalnie 4 miesięcy. Takie rozwiązaniem jest stosowane przez pracodawców z takich sektorów jak budownictwo mieszkaniowe, infrastrukturalne, rolnictwo czy ogrodnictwo.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)