Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Portfolio na stronie internetowej

0
Podziel się:

"Stworzyłam swoje portfolio na stronie internetowej, gdzie jest również moje CV. Czy aplikując do firmy powinnam mimo wszystko wysłać CV w formie elektronicznej, czy wystarczy wysłanie linku do strony?"

bEIKrfit

(C) Syda Productions - Fotolia.com /

"Stworzyłam swoje portfolio na stronie internetowej, gdzie jest również moje CV. Czy aplikując do firmy powinnam mimo wszystko wysłać CV w formie elektronicznej, czy wystarczy wysłanie linku do strony?" - pyta internautka.

bEIKrfiv

Odpowiada Małgorzata Turant, specjalista ds. kadr i płac

Umieszczenie portfolio oraz CV na stronie internetowej to nowoczesne rozwiązanie i dobry pomysł, jednak przy aplikowaniu do pracy umieszczenie jedynie linku do strony z pominięciem tradycyjnego CV nie jest korzystnym rozwiązaniem. Często zdarza się tak, że na rekrutację na dane stanowisko do firmy swoje zgłoszenia przesyła bardzo duża liczba osób. Może się więc zdarzyć tak, że osoba rekrutująca nie będzie czytała treści e-maili, tylko otwierała po kolei załączone w wiadomościach pliki CV.

W przypadku wysłania przez kandydata w e-mailu jedynie linka do strony z CV, osoba taka może zostać pominięta, ponieważ rekruter w ogóle nie otworzy wiadomości, w której nie widzi umieszczonego załącznika. Poza tym link w niektórych przypadkach może okazać się nieco kłopotliwy. Przy analizowaniu dokumentów aplikacyjnych, na CV w tradycyjnej wersji można przeprowadzić o wiele więcej operacji, np. stworzyć ogólny profil kandydata. Link do strony z CV jest zatem dobrym pomysłem, jednak przy aplikowaniu na różne stanowiska warto załączyć także plik z CV w tradycyjnej formie.

bEIKrfiB

Wydanie internetowe magazynrekruter.pl

(AS)

bEIKrfiW
KOMENTARZE
(0)