Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Osoby z innym wyznaniem są bez szans?

0
Podziel się:

Jestem wyznania muzułmańskiego, ale w Polsce mieszkam już od 15 lat. Chciałabym podjąć pracę, ale obawiam się, że przez moje wyznanie mogą nie brać mojej kandydatury w ogóle pod uwagę. Czy ukryć w CV swoje pochodzenie? Może lepiej nie dodawać zdjęcia do aplikacji, ponieważ noszę na głowie chustę?

(C) Elnur - Fotolia.com /

"Jestem wyznania muzułmańskiego, ale w Polsce mieszkam już od 15 lat. Chciałabym podjąć pracę, ale obawiam się, że przez moje wyznanie mogą nie brać mojej kandydatury w ogóle pod uwagę. Czy ukryć w CV swoje pochodzenie? Może lepiej nie dodawać zdjęcia do aplikacji, ponieważ noszę na głowie chustę?" - pyta internautka.

Odpowiada Małgorzata Majewska, ekspert monsterpolska.pl

Przepisy Kodeksu Prawa Pracy mówią, że wszyscy pracownicy muszą być traktowani na równi, bez względu na płeć, wiek, religię, narodowość, rasę czy przekonania polityczne. Nie musisz więc obawiać się, że z powodu wyznania Twoja kandydatura nie zostanie wzięta pod uwagę. W procesie rekrutacyjnym bierze się pod uwagę przede wszystkim doświadczenie zawodowe oraz posiadane kwalifikacje kandydata. W swoim CV nie musisz podawać narodowości, ani umieszczać w nim zdjęcia chyba, że tego wymaga od nas pracodawca w ofercie pracy. Pamiętaj jednak, że podstawową zasadą każdego CV jest pisanie prawdy, ponieważ pracodawca w trakcie rozmowy łatwo zweryfikuje wszystkie informacje w nim zawarte.

(AS)

rozmowa kwalifikacyjna
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)