Trwa ładowanie...
Zaloguj
Praca dla ciebie
Przejdź na

Jak długo czekać na kontakt od rekrutera?

0
Podziel się:

"Jak długo powinienem czekać na odzew ze strony rekrutera na moją aplikację? Staram się o pracę do dużej korporacji. Wysłałem swoje CV miesiąc temu i na razie nie ma żadnego kontaktu. Czy powinienem ją wysłać raz jeszcze? Może rekruter jej nie widział?"

Jak długo czekać na kontakt od rekrutera?

(C) Maksim Kostenko - Fotolia.com /

Pytanie: "Jak długo powinienem czekać na odzew ze strony rekrutera na moją aplikację? Staram się o pracę do dużej korporacji. Wysłałem swoje CV miesiąc temu i na razie nie ma żadnego kontaktu. Czy powinienem ją wysłać raz jeszcze? Może rekruter jej nie widział?"

Odpowiada Małgorzata Majewska, ekspert monsterpolska.pl

Jedną z cech charakterystycznych dużych korporacji jest dość długi proces decyzyjny. Warto też pamiętać o długim ,,okresie ważności" publikowanych przez nich ofert pracy i ogromnej liczbie aplikacji, które otrzymują. Proszę odnaleźć ofertę pracy, na którą Pan aplikował, może znajdują się tam wskazówki dotyczące harmonogramu przebiegu procesu rekrutacyjnego.

Być może aplikował Pan na ofertę pracy, która była aktualna jeszcze przez dwa tygodnie od momentu wysłania przez Pana CV. Jeśli firma prowadziła szeroko zakrojoną rekrutację, odpowiedź może przyjść z pewnym opóźnieniem sięgającym nawet dwóch miesięcy od dnia aplikacji. Jeśli zależy Panu na informacji zwrotnej, warto skontaktować się z pracodawcą i zapytać jak wyglądają Pana szanse. Nie ma w tym nic złego. Będzie to znak, iż zależy Panu na tej pracy. Jednocześnie, w trakcie oczekiwania na odpowiedź, warto dalej szukać pracy i odwiedzać portale kariery w celu znalezienia podobnych ofert pracy.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)