Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Dlaczego rekruter nie odpowiada na pytania?

0
Podziel się

"Już trzy razy nie otrzymałem zatrudnienia po rozmowie kwalifikacyjnej. Na moje pytanie dlaczego, rekruter nie do końca chce na nie odpowiedzieć, albo odpowiada wymijająco. Skąd mam zatem wiedzieć, co robię źle w czasie rozmowy, że moja osoba zostaje odrzucona? Dlaczego rekruterzy nie chcą na takie pytania odpowiadać? "

Dlaczego rekruter nie odpowiada na pytania?
bEgfcVdx

(C) apops - Fotolia.com /

Pytanie: "Już trzy razy nie otrzymałem zatrudnienia po rozmowie kwalifikacyjnej. Na moje pytanie dlaczego, rekruter nie do końca chce na nie odpowiedzieć, albo odpowiada wymijająco. Skąd mam zatem wiedzieć, co robię źle w czasie rozmowy, że moja osoba zostaje odrzucona? Dlaczego rekruterzy nie chcą na takie pytania odpowiadać?"

bEgfcVdz

Odpowiadają Beata Kapcewicz i Kamila Czarnomska, Architekci Kariery

Różni rekruterzy stosują różne praktyki. W tym aspekcie nie ma standardu na rynku i każdy z nich podejmuje osobiście decyzję, w jaki sposób buduje relacje z kandydatem.

Mówienie o błędach, często wywołuje negatywną reakcję, powodują wybuchy silnych emocji, dlatego nie każdy rekruter wchodzi w taką interakcję. Zawsze można wysłać maila z prośbą o informację zwrotną. Ale nie można oczekiwać, że taką informację się otrzyma.

Jeśli chcesz wiedzieć, jakie błędy popełniasz, co możesz zrobić lepiej, jak się skuteczniej do takiej rozmowy przygotować, zachęcam do lektury poradników, stron internetowych i filmów edukacyjnych lub spotkania się z coachem kariery. Taki zewnętrzny partner, ekspert z rynku pracy będzie w stanie być dla Ciebie lustrem i pomoże być skutecznym w rozmowie z pracodawcą.

bEgfcVdF

Umiejętność prezentowania siebie, pokazywania swoich kompetencji, prowadzenia negocjacji płacowych to konkretna umiejętność - warto się jej uczyć.

bEgfcVdG

(AS)

bEgfcVea
rozmowa kwalifikacyjna
KOMENTARZE
(0)