Jestem studentem i dbam o swoje wykształcenie także poza studiami. Często biorę bierny udział w konferencjach i debatach. Czy mogę o tym wspomnieć w CV lub liście motywacyjnym? Czy takie informacje są wartościowe dla pracodawcy? Może tylko aktywny udział powinienem zawrzeć w życiorysie? To bardzo dobrze, że poza zdobywaniem wiedzy na studiach, szukasz jej również poza uczelnią. Jak najbardziej powinieneś wpisać udział w konferencjach i debatach w swoje CV. Pokazuje to, że doszkalasz się we własnym zakresie, chcesz się uczyć, jesteś aktywny itp. Oczywiście, nie wymieniaj wszystkich konferencji i debat, a jedynie te, które mają coś wspólnego z ofertą pracy, na którą aplikujesz. Znajomość aktualnych trendów w branży oraz naukowe wiadomości mogą okazać się bardzo przydatne w ubieganiu się o pracę oraz w późniejszym jej wykonywaniu. W CV taki wpis powinien znaleźć się w rubryce "kursy i szkolenia" lub "dodatkowe umiejętności". Jeśli nie dysponujesz doświadczeniem takie informacje warto również zawrzeć w
liście motywacyjnym. Skup się na konkretnej wiedzy i umiejętnościach, które zyskałeś dzięki uczestnictwu w nich. To pokaże pracodawcy, że jesteś ambitnym kandydatem, który lubi być na bieżąco, jest aktywny i żywo interesuje się zagadnieniami związanymi z danym sektorem.
W swoim życiorysie nie zapomnij zawrzeć także wykształcenia i zdobytego doświadczenia zawodowego. Pamiętaj, żeby zawrzeć także informację o przebytych praktykach i stażach. Jeśli oprócz dyplomu możesz poszczycić się przydatnym doświadczeniem, umieść je w rubryce przed wykształceniem. Skup się na wszystkich obowiązkach, które powierzył Ci pracodawca. W takim wypadku informację o konferencjach możesz potraktować jako dodatek podkreślający Twoje dążenie do poszerzenia wiedzy zdobywanej na studiach.
(AS)