Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Czy warto zwlekać z przyjęciem oferty pracy?

0
Podziel się:

Byłem ostatnio na dwóch rozmowach kwalifikacyjnych. Bardziej zależy mi jednak na pracy w firmie B. Co zrobić jak zadzwonią z propozycją zatrudnienia najpierw z firmy A?

Byłem ostatnio na dwóch rozmowach kwalifikacyjnych. Bardziej zależy mi jednak na pracy w firmie B. Co zrobić jak zadzwonią z propozycją zatrudnienia najpierw z firmy A? Boję się odrzucić ofertę, bo nie wiem czy faktycznie z firmy B zadzwonią. Czy mogę prosić o kilka dni do namysłu? I co powiedzieć w przypadku, gdy zapytają się mnie, dlaczego odkładam na później decyzję? Odpowiada Paulina Pierzga, Konsultant K&K Selekt Centrum Doradztwa Personalnego

Zawsze może Pan prosić o czas na podjęcie decyzji. Jeżeli dana firma będzie zainteresowana współpracą z Panem, na pewno będzie w stanie poczekać krótki okres czasu. Jednak uważam, że najlepszym rozwiązaniem będzie aby zadzwonił Pan do firmy, na której najbardziej Panu zależy z pytaniem, czy została podjęta już decyzja o wyborze kandydata?

Proszę wspomnieć, iż zależy Panu na zatrudnieniu w firmie, ale otrzymał Pan inną, również interesującą ofertę. Jeżeli decyzja jeszcze nie zapadła, proszę dopytać w jakim czasie może spodziewać się Pan informacji zwrotnej. Być może taki telefon z Pana strony, przyśpieszy proces decyzyjny w firmie. Jeżeli po kolejnych kilku dniach nie otrzyma Pan żadnej informacji, proszę zastanowić się nad przyjęciem innej oferty. O pracę w wymarzonej firmie, może Pan ubiegać się ponownie w przyszłości, natomiast uważam, że w obecnej sytuacji na rynku pracy ważne jest utrzymanie ciągłości zatrudnienia.

(AS)

oferty pracy
rozmowa kwalifikacyjna
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)