Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Czy warto wysyłać kilka aplikacji do jeden firmy?

0
Podziel się:

Wszystko zależy od konkretnej sytuacji. Wysyłając swoje CV, należy przede wszystkim upewnić się, czy spełnia ono wymagania pracodawcy.

Wszystko zależy od konkretnej sytuacji. Wysyłając swoje CV, należy przede wszystkim upewnić się, czy spełnia ono wymagania pracodawcy. Odpowiada ekspert grupy K&K Selekt

Zdecydowanie warto w przypadku, gdy:

- Jesteśmy zainteresowani konkretnym stanowiskiem, ale rozważamy kilka różnych lokalizacji zatrudnienia. Rekomenduję wtedy przesłanie dwóch aplikacji, lub też umieszczenie w widocznym miejscu (najlepiej temacie maila) odpowiednich numerów referencyjnych lub stosownej informacji o tym fakcie w treści maila. W ten sposób osoby prowadzące rekrutację dostają jasny przekaz, że kandydat jest otwarty na relokację i rozważą tę kandydaturę we wszystkich wspomnianych lokalizacjach.

- Jesteśmy zainteresowani więcej niż jednym stanowiskiem w danej firmie. Aplikacje kandydatów nie zawsze trafiają do jednej wspólnej bazy danych, dlatego warto w takim przypadku przesłać dwa odrębne maile z widocznymi numerami referencyjnymi dotyczącymi poszczególnych stanowisk. W tym przypadku należy jednak pilnować pewnej istotnej rzeczy: aby nie było zbyt dużej rozbieżności pomiędzy stanowiskami i wymaganiami stawianymi dla kandydatów. Wielokrotnie zdarza się, że kandydaci wysyłają aplikacje na kilka skrajnie różniące się od siebie stanowiska, wymagające zupełnie różnych kwalifikacji.

Takie działanie osoby te usprawiedliwiają zapewne przekonaniem, że są dobre w kilku różnych sferach zawodowych, jednak dowodzi ono pewnego braku zdecydowania i pewności co do dalszego rozwoju kariery zawodowej. Ponieważ nikt nie jest alfą i omega należy realnie ocenić zarówno swoje umiejętności zawodowe, jak i własne plany związane z dalszą pracą. Przeanalizujmy zawsze bardzo dokładnie treść ogłoszenia i wybierzmy to, które jest najbliższe naszym doświadczeniom.

Nie ma natomiast potrzeby przesyłania CV kilkakrotnie w odpowiedzi na to samo ogłoszenie, które jest odnawiane, czyli dotyczy rekrutacji przedłużających się. W przypadku, gdy przesyłaliśmy już aplikację na to stanowisko, a nie otrzymujemy żadnej odpowiedzi zwrotnej, można zadzwonić do osoby prowadzącej proces i dopytać, czy aplikacja na pewno dotarła oraz jaki jest jej status.

(AS)

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)