Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Celebryta na rynku pracy

0
Podziel się:

"Jestem osobą znaną. Często piszą o mnie na portalach plotkarskich, ale niestety niezbyt dobrze o mnie mówią. Mimo faktu, że zarabiam na swojej nie do końca dobrej passie, chciałabym podjąć pracę w charakterze sekretarki. Boję się jednak, że moja kandydatura z góry może zostać odrzucona właśnie z powodu tych „plotek”. Jak przekonać rekrutera, że będę dobrą kandydatką na to stanowisko? Może nie powinnam dodawać swojego zdjęcia do CV, by chociaż mieć szansę na zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną?" - pyta internautka.

(C) ferrerilavarialiotti - Fotolia.com /

"Jestem osobą znaną. Często piszą o mnie na portalach plotkarskich, ale niestety niezbyt dobrze o mnie mówią. Mimo faktu, że zarabiam na swojej nie do końca dobrej passie, chciałabym podjąć pracę w charakterze sekretarki. Boję się jednak, że moja kandydatura z góry może zostać odrzucona właśnie z powodu tych ,,plotek". Jak przekonać rekrutera, że będę dobrą kandydatką na to stanowisko? Może nie powinnam dodawać swojego zdjęcia do CV, by chociaż mieć szansę na zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną?" - pyta internautka.

Odpowiada Małgorzata Turant, specjalista ds. kadr i płac

Rekruterzy, którzy profesjonalnie wykonują swoją pracę na pewno nie będą sugerować się informacjami zamieszczanymi na portalach plotkarskich. Podczas weryfikacji dokumentów aplikacyjnych kandydatów rekruter bierze pod uwagę tylko i wyłącznie informacje umieszczone w CV oraz - jeżeli wymagało tego zgłoszenie - liście motywacyjnym.

Żeby zatem pani kandydatura okazała się konkurencyjna, należy przygotować jak najlepsze zgłoszenie i pokazać się w dobrym świetle. Liczy się przede wszystkim wykształcenie, dotychczasowe doświadczenie zawodowe, wiedza, czyli najogólniej mówiąc - kompetencje.

Aby przekonać rekrutera do swojej kandydatury musi pani po prostu przygotować rzeczową, dobrą aplikację, natomiast informacje pojawiające się gdzieś w Internecie w ogóle się nie liczą. Umieszczenie zdjęcia w CV to pani wybór, nie jest to konieczne i nie musi pani tego robić, jednak dołączenie odpowiedniej fotografii w formalnym stroju z pewnością wpłynie pozytywnie na jakość pani CV.

(AS)

rynek pracy
rozmowa kwalifikacyjna
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)