Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Yodel poszukuje kurierów

0
Podziel się:

Nie boisz się nowych wyzwań, jazda samochodem sprawia ci przyjemność, a do tego dobrze orientujesz się w terenie. Spróbuj pracy w charakterze kuriera na Wyspach. Pracowników do rozwożenia przesyłek poszukuje firma Yodel

Nie boisz się nowych wyzwań, jazda samochodem sprawia ci przyjemność, a do tego dobrze orientujesz się w terenie. Spróbuj pracy w charakterze kuriera na Wyspach. Pracowników do rozwożenia przesyłek poszukuje firma Yodel. To propozycja dla osób przedsiębiorczych gotowych do założenia własnej firmy w ramach samozatrudnienia (self-employed). Trzeba też zainwestować we własny samochód i okleić go na swój koszt.

Zarobki kuriera zależą w głównej mierze od liczby doręczonych przesyłek. To ile uda ci się ich dostarczyć zależy od kilku czynników. W pierwszej kolejności od doświadczenia i rejonu w jakim przyjdzie ci pracować. Szybciej i więcej przesyłek dostarczysz rozwożąc paczki do firm. Nie ma tu wielkich przestojów, wszystko odbywa się sprawnie i płynnie. Gorzej z przesyłkami do osób prywatnych, których często nie ma w domu.

Trudne początki

Osoby zainteresowane pracą w charakterze kuriera muszą być świadome tego, że zajęcie to do łatwych nie należy. Na początku jest naprawdę ciężko, a i pieniądze też nie są zbyt duże. Z czasem jednak, gdy już nabierzesz wprawy i poznasz lepiej swój rejon, będziesz w stanie doręczać znacznie więcej przesyłek, a co za tym idzie zwiększysz swoje dochody.

Wykonując to zajęcie musisz też pamiętać o kosztach. Firma nie zwróci ci pieniędzy za paliwo, ani za naprawę uszkodzonego auta. Wszystko będziesz musiał pokryć we własnym zakresie.

Do obowiązków kuriera należy przygotowanie przesyłek do załadunku, rozwiezienie i odbiór paczek na stałym terenie oraz obsługa skanera. Zajęcie to wymaga znajomości języka angielskiego. Kurier nie powinien mieć też problemów z dogadaniem się przez telefon. Przed podjęciem współpracy firma zapewnia szkolenie przygotowujące do wykonywania zawodu.

1100 funtów w trzy tygodnie

Kurier, pracując według określonego harmonogramu, zobowiązany jest często do dostarczenia przesyłki w określonym czasie w ciągu dnia. Wymaga to od niego sporych umiejętności związanych z planowaniem i organizacją własnej pracy. Kolejną cechą pożądaną w tym zawodzie jest dokładność i rzetelność. Zajęcie to charakteryzuje się niestałymi godzinami pracy, dlatego od kurierów wymagana jest dyspozycyjność. Znajomość topografii rejonu stanowi zawsze dodatkowy atut. Do obowiązków kuriera, oprócz dokładnego i terminowego rozliczania przesyłek pobranych do doręczenia, należy też prowadzenie dokumentacji związanej z wykonywanym zajęciem.

Swoimi wrażeniami dotyczącymi pracy w charakterze kuriera, na jednym z brytyjskich portali podzielił się Andy z Telford. - Przez pierwszy miesiąc rozwoziłem paczki przez dwa, trzy dni w tygodniu. W tym czasie zarobiłem 660 funtów. Za każdą dostarczaną przesyłkę otrzymywałem 85 pensów - mówi chłopak. - W kolejnym miesiącu pracowałem już przez całe trzy tygodnie. Moje zarobki wzrosły wówczas do 1100 funtów. Na paliwo wydawałem około 50 funtów tygodniowo.

Yodel zaprasza do współpracy

Kurierów z własnym samochodem poszukuje aktualnie firma logistyczna Yodel. Oferta dotyczy pracy w różnych regionach Wielkiej Brytanii. Zatrudnieni będą pracować w ramach samozatrudnienia, a więc zostaną zobowiązani do założenia jednoosobowej firmy. Oferta skierowana jest do osób, które potrafią sobie zorganizować pracę. Firma Yodel zapewnia wsparcie i odpowiednie przeszkolenie.

Zainteresowani ofertą muszą mówić dobrze po angielsku, znać najbliższą okolicę, a także posiadać brytyjskie lub unijne prawo jazdy oraz własny samochód. Niezbędny jest też telefon komórkowy oraz dostęp do internetu.

Więcej informacji na temat możliwości podjęcia współpracy znajdziesz na witrynie http://yodel.co.uk/about/careers.aspx. Aplikować można natomiast przez stronę rekrutacyjną - www.apply2yodel.co.uk lub dzwoniąc pod numer 0871 226 3771.

Obecnie poszukiwani są samozatrudnieni kierowcy-kurierzy z następujących miast: Exeter, Gloucester, Bristol, Newton Abbot, Plymouth, Loughborough, Lichfield, Gatwick/Crawley, Basildon, Mitcham, Middleton, Manchester, Leicester, Chessington, Nottingham, Stoke upon Trent, Crewe,Telford, Walsall, Wolverhampton, Derby, Aylesbury, Bedford, Buckingham, Milton Keynes, Kettering, Northampton, Redditch, Bicester, Leamington/Warwick, Dudley, West Bromwich, Birmingham, Kidderminster, Worcester, the Wirral, Chester, Shrewsbury, Llandudno, Rhyl, Prestatyn, Flintshire, Bangor, Holyhead, Ipswich, Carlisle, Reading, Oxford, Slough, Dartford, Horndean.

Zainteresowani pracą przy rozwożeniu przesyłek mogą też skorzystać z oferty firmy Hermes Europe, dla której pracuje na Wyspach ponad 7,5 tys. kurierów. To największy dostawca paczek do prywatnym domów. Informacje na temat współpracy i formularz aplikacyjny znajdziesz na stronie http://careers.hermes-europe.co.uk.

Samozatrudnienie (self-employed)

Otwarcie jednoosobowej firmy w Wielkiej Brytanii nie wiąże się z dużym ryzykiem. Po rozpoczęciu działalności masz trzy miesiące na rynkową weryfikację swojego pomysłu. Dopiero, gdy okaże się on trafiony rejestrujesz swój biznes w urzędzie.

Rejestracja jednoosobowej działalności gospodarczej na Wyspach (self-employed) jest bardzo prosta i zajmuje tylko kilka minut. Niezbędne formalności ograniczają się jedynie do wypełnienia i wysłania formularza z witryny HM Revenue and Custom (odpowiednik naszego ZUS-u i urzędu skarbowego). Odpowiedni wniosek znajdziesz na stronie www.hmrc.gov.uk/selfemployed.

Maciej Sibilak

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)