Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Własna firma i etat

0
Podziel się:

"Prowadzę działalność gospodarczą, ale moi klienci to tak naprawdę klienci mojego męża. Moje doświadczenie polega na pomaganiu mężowi w pracach biurowo-administracyjnych oraz w koordynowaniu konkretnych zleceń. Teraz staram się o pracę w branży lub stanowisku pokrewnym do obecnego. Jak wpisać fakt posiadania firmy, żeby nie zniechęcić już na wstępie potencjalnego pracodawcy?" - pyta internautka.

Odpowiem w najprostszy możliwy, ale jednocześnie najlepszy sposób: zwyczajnie, tak, jak to rzeczywiście funkcjonuje. Nie sądzę, aby fakt współprowadzenia firmy rodzinnej miał zniechęcać pracodawcę, wręcz przeciwnie, praca "na własny rachunek" często dowodzi operatywności, sprytu i dobrej organizacji pracy własnej, tak więc w oczach potencjalnego pracodawcy są to plusy.

Proponuję dokładnie opisać rzeczywiste obowiązki, które Pani wykonuje, podkreślić to, w czym czuje się Pani dobra i w czym chce Pani się dalej rozwijać, a podczas rozmowy kwalifikacyjnej szczerze powiedzieć, że poszukuje Pani nowych wyzwań, bardziej samodzielnych - bo, jak rozumiem z Pani maila, to jest główną przyczyną poszukiwania pracy. Życzę powodzenia i wiary we własne siły!

Katarzyna Pawełek/JK

działalność gospodarcza
rekrutacja
KOMENTARZE
(0)