Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Praca w Policji. Komendant wstrzymał rekrutacje

0
Podziel się:

Decyzją komendanta wojewódzkiego w Bydgoszczy przyjmowanie dokumentów od kandydatów zostało na razie wstrzymane do końca sierpnia.

Praca w Policji. Komendant wstrzymał rekrutacje
(Artur Barbarowski/East News)

Do końca sierpnia kujawsko-pomorska policja wstrzymała przyjmowanie podań od kandydatów do służby. Chetnych zarejestrowano już ponad 2,5 tys, a wolnych miejsc do obsadzenia będzie w tym roku zaledwie 170.

_ - O tym, ile etatów zostanie obsadzonych, decyduje Komenda Główna, i na ten rok przydzielono nam 170 etatów. Przyjmowanie podań od kolejnych chętnych, gdy na rozpatrzenie czekają dokumenty ponad 2,5 tys. osób, byłoby w tej sytuacji nieuzasadnione i budziłoby tylko fałszywe nadzieje u osób poszukujących u nas zatrudnienia _ - powiedziała Monika Chlebicz, rzeczniczka kujawsko-pomorskiej policji.

Decyzją komendanta wojewódzkiego w Bydgoszczy przyjmowanie dokumentów od kandydatów zostało na razie wstrzymane do końca sierpnia.

_ - Sam proces sprawdzania i wieloetapowej kwalifikacji każdego z kandydatów może trwać kilka miesięcy, więc przy tej liczbie wniosków, które już złożono, czeka nas ogrom pracy. Pochopne przyjmowanie wszystkich wniosków bez ograniczeń przyczyniłoby także niepotrzebnych kosztów samym kandydatom, bo muszą oni np. pokryć koszty wyjazdu na testy sprawnościowe do szkoły policyjnej _ - zaznaczyła Chlebicz.

Dotychczas kujawsko-pomorska policja zbierała dokumenty od chętnych do służby na bieżąco. Zgłaszać się można było zarówno do komendy wojewódzkiej, jak i za pośrednictwem niższych szczebli. Obecnie są w całym regionie do obsadzenia 303 wakaty w szeregach, co stanowi 12,5 proc. całej etatowej obsady.

Czytaj więcej o poszukiwaniu pracy w Money.pl
Szturmują policję. W tych miastach najbardziej W szeregi formacji ma wstąpić ponad pięć tysięcy osób. Chętnych jest dziesięciokrotnie więcej.
Kierowcy i... - kogo szukają pracodawcy? W cenie byli m.in. kierowcy i szwaczki. Najwięcej zarabiali pracownicy z województwa mazowieckiego
Potwierdzili naukowo: Ładni mają łatwiej Atrakcyjność fizyczna kandydata (lub kandydatki) do pracy może mieć wpływ na to, jak zostanie on oceniony.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)