Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Praca w HR bez doświadczenia

0
Podziel się

Ukończyłam dziennikarstwo, a w dobie różnego typu doświadczeń i zainteresowań chciałabym spróbować popracować w dziale HR. Nikt jednak nie chce dać mi takiej możliwości, bo jestem po studiach i nie mogę sobie pozwolić na zaangażowanie bezpłatne. Czy mam jakiekolwiek szanse bez wykształcenia kierunkowego i znajomością języka angielskiego na poziomie dobrym?

Praca w HR bez doświadczenia
bDgzwfzF

Ukończyłam dziennikarstwo, a w dobie różnego typu doświadczeń i zainteresowań chciałabym spróbować popracować w dziale HR. Nikt jednak nie chce dać mi takiej możliwości, bo jestem po studiach i nie mogę sobie pozwolić na zaangażowanie bezpłatne. Czy mam jakiekolwiek szanse bez wykształcenia kierunkowego i znajomością języka angielskiego na poziomie dobrym? Odpowiada Barbara Osuchowska, K&K Selekt

bDgzwfzH

Szanowna Pani,
rzeczywiście, każdy pracodawca poszukując pracownika w pierwszej kolejności poszukuje osób z doświadczeniem lub wykształceniem zbieżnym z branżą i oferowanym stanowiskiem. Jednak brak wykształcenia kierunkowego lub doświadczenia nie przekreśla też całkowicie Pani szans na otrzymanie pracy w poszukiwanej branży.

Najłatwiej oczywiście otrzymać ofertę odbycia praktyk bądź stażu - i wcale nie muszą to być oferty niepłatne, wiele firm organizuje płatne staże lub praktyki, trwające czasem nawet rok. Musi Pani jednak liczyć się z tym, że początkowo będą to kwoty stosunkowo niskie, ponieważ będzie Pani musiała nauczyć się, a następnie wdrożyć w wykonywanie nowych obowiązków.

W Pani sytuacji polecałabym jednak przede wszystkim przyjrzenie się ofertom pracy na stanowiskach asystenckich w działach personalnych firm, bądź też w firmach doradztwa personalnego, które ze względu na liczne projekty, poszukują często osób do pracy na stanowiskach związanych z zapewnieniem wsparcia dla rekruterów, czyli asystowania w kompletowaniu dokumentacji rekrutacyjnej, tworzeniu treści ogłoszeń, preselekcji aplikacji kandydatów, a w późniejszym czasie także zapewne asystowania przy spotkaniach rekrutacyjnych czy też prowadzeniu wstępnych rozmów telefonicznych z kandydatami.

Znajomość języka angielskiego jest na pewno dodatkowym atutem w tym przypadku. Musi Pani jednak być osobą na tyle pewną swojego wyboru, aby podczas ewentualnej rozmowy rekrutacyjnej zaprezentować się jako osoba zdeterminowana do pracy w dziale HR. Pisze Pani "chciałabym spróbować popracować" - co dla potencjalnego pracodawcy może brzmieć tak, jakby nie była Pani w 100 proc. przekonana, czy to właśnie dział HR będzie dla Pani odpowiednim miejscem. Jestem świadoma, że ciężko jest określić swoje preferencje, nie pracując wcześniej w takim dziale, jednak mając świadomość dużej konkurencji osób z doświadczeniem i/lub wykształceniem kierunkowym, musi Pani być przekonująca na poziomie motywacji do podjęcia pracy.

bDgzwfzN

Życzę powodzenia!

(AS)

bDgzwfAi
KOMENTARZE
(0)