Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Praca w czasie studiów

0
Podziel się:

"Czy warto pracować w czasie studiów na stanowisku nie związanym ze swoim kierunkiem studiów? " - pyta internautka.

bETiPiet

(C) JPC-PROD - Fotolia.com /

"Czy warto pracować w czasie studiów na stanowisku nie związanym ze swoim kierunkiem studiów? " - pyta internautka.

bETiPiev

Odpowiada Paulina Opiela, Koordynator ds. rekrutacji, K&K Selekt Centrum Doradztwa Personalnego

Każda praca i bycie aktywnym w czasie studiów, nawet jeśli stanowisko nie jest powiązane z kierunkiem studiów uczy nas samodzielności, odpowiedzialności, sumienności, kontaktów interpersonalnych i obycia zawodowego. Daje to również cenne doświadczenie w relacjach pracownik - pracodawca.

Obecny rynek pracy poniekąd wymaga od studenta aktywności zawodowej, a doświadczenie zdobyte w pracy na stanowiskach związanych z obsługą klienta, sprzedażą, handlem czy też w branży gastronomicznej na pewno zaprocentuje w przyszłości.

Jest to także bardzo mile widziane przez przyszłego pracodawcę, który otrzymuje w ten sposób informację, że dana osoba jest samodzielna, kreatywna i zaradna. Oczywiście bardzo trudno jest znaleźć pracę związaną z kierunkiem studiów będąc studentem 2-go lub 3-go roku, zdecydowanie łatwiej jest w ostatnich latach edukacji. Warto ubiegać się o stanowiska adekwatne do wykształcenia, ale nie zapominajmy o innych, które pomimo braku zbieżności z kierunkiem studiów, mogą dostarczyć nam dodatkowej wiedzy i umiejętności.

bETiPieB
bETiPieW
KOMENTARZE
(0)