Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Praca dorywcza na święta - ile można zarobić?

0
Podziel się:

Znajdą ją przede wszystkim studenci, ale nie tylko. Praca w okresie przedświątecznym może dać nawet 1000 zł zarobku.

Praca dorywcza na święta - ile można zarobić?
W okresie świątecznym osobom, które chciałyby sobie dorobić, oferowanych jest wiele miejsc pracy dorywczej. Znajdą ją przede wszystkim studenci, ale nie tylko. Pośrednicy pracy ogłaszają wiele ofert także dla bezrobotnych i osób starszych. Praca w okresie przedświątecznym może dać nawet 1000 zł zarobku.

Ile zarabia Mikołaj?

Zarobki osoby dorabiającej jako święty Mikołaj są dość zróżnicowane – wynoszą od kilkudziesięciu do kilkuset złotych za godzinę. Zależą głównie od zadań, jakie przed nim stają, a także regionu, w którym pracuje.
Część Mikołajów zatrudniana jest w centrach handlowych jako atrakcja dla odwiedzających je dzieci. Taka dorywcza praca na święta przyniesie około 35 zł za godzinę. O wiele wyższe kwoty brane są pod uwagę, gdy święty Mikołaj odwiedza dzieci w domach prywatnych. W zależności od miasta półgodzinne spotkanie może kosztować klientów od 60 zł do nawet 250 zł. Mikołaj z Warszawy wezwany do okolicznej miejscowości zarobi nawet 500 zł za wizytę. Wysokie stawki obowiązują także w kontekście spotkań świątecznych dzieci z Mikołajem w przedszkolach, szkołach czy firmach, gdzie organizuje się przyjęcia dla pociech pracowników. Wynoszą od 250 zł do nawet 350 zł.

Osoby podejmujące pracę dorywczą jako śnieżynki, elfy czy aniołki, które promują dany sklep, mogą liczyć na niecałe 12 zł za godzinę, a jako pomoc dla Mikołaja – nawet na 20 zł za godzinę.

Ile zarabia sprzedawca na stoisku świątecznym?

Pracownik tymczasowego stoiska świątecznego w centrum handlowym może zarobić od 9 zł do 11 zł za godzinę. Większą stawkę godzinową otrzyma osoba sprzedająca choinki. Może bowiem wynieść nawet 17 zł.

Stoiska świąteczne pojawiają się na końcu listopada lub już na początku grudnia. W tym czasie potrzebni są pracownicy dorywczy, którzy je obsługują. Na stoiskach mogą znaleźć się produkty żywnościowe związane ze świętami, ozdoby do domu i na choinkę czy drobne akcesoria idealne na prezent. Na tymczasowych stoiskach sprzedawane są także choinki. Warto jednak pamiętać, że tego typu praca dorywcza często równa się wielogodzinnemu przebywaniu na dworze.

Ile zarabia hostessa w święta?

Osoby, które podejmują pracę w charakterze hostessy w okresie świątecznym mogą liczyć na stawkę w wysokości od 11,50 do nawet 20 zł. Roznoszenie ulotek natomiast może dać zarobek rzędu 9,50 zł za godzinę.
Wzmożone zapotrzebowanie na tego typu pracowników związane jest z pojawianiem się dodatkowych stoisk w supermarketach. Intensywniejszą promocję prowadzą również mniejsze sklepy, chcące zachęcić kupujących do wybrania właśnie ich marki. Zarobki hostessy czy kolportera ulotek nie są wysokie, ale pozwalają na podreperowanie przedświątecznego budżetu.

Ile w święta zarobi kurier, kasjer i magazynier?

Ci, którzy podejmują pracę dorywczą przed świętami w charakterze dostawcy lub kuriera mogą liczyć na zarobki rzędu 11-12 zł za godzinę. Magazynier czy osoba wykładająca towar może zarobić od 16 do 18 zł za godzinę. Mniejsze wynagrodzenie otrzyma kasjer – średnio 10 zł za godzinę.
Sklepy detaliczne i wielkopowierzchniowe w okresie przedświątecznym mogą potrzebować nawet kilkudziesięciu dodatkowych pracowników w ramach pracy dorywczej. To dlatego są w stanie zaproponować kandydatom całkiem satysfakcjonujące stawki.

Ile w święta zarobi pracownik contact center?

Zazwyczaj centra kontaktowe firm i sklepów internetowych mają własny system naliczania stawek. Składa się on z kwoty podstawowej i dodatków. Najpewniej jednak osoba zatrudniająca się dorywczo w contact center może liczyć na wypłatę w wysokości 800 zł za miesiąc.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)