Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Praca dla spawacza w Lublinie - gdzie można znaleźć pracę i jakie są zarobki?

0
Podziel się:

Spawacz w Lublinie może znaleźć pracę w takich sektorach jak motoryzacja czy telekomunikacja. Zarobki pomocnika spawacza zaczynają się od około 2 000 zł, podczas gdy doświadczony pracownik z odpowiednimi uprawnieniami zarobi znacznie więcej.

Sprawacz może znaleźć pracę w Lublinie w różnych branżach
Sprawacz może znaleźć pracę w Lublinie w różnych branżach (industrieblick - Fotolia.com)
bEEqPKGd

Zawód spawacza wymaga od wykonującej go osoby posiadania odpowiednich uprawnień do spawania metodami MIG, MAG lub TIG, a także predyspozycji do pracy fizycznej i umiejętności radzenia sobie z dokumentacją techniczną. Spawacz w Lublinie może zarobić średnio od 2 000 zł do 4 500 zł.

Wymagania dla osoby na stanowisku spawacza

Pracodawcy poszukujący osób do pracy na stanowisku spawacza mają różne wymagania, jednak do niezbędnych kompetencji należy umiejętność spawania przynajmniej jedną z popularnych metod takich jak MIG 131, MAG 135, MAG 136 czy TIG 141. Firmy zatrudniające spawaczy mogą oferować możliwość odbycia kursu spawania w celu zdobycia przez pracownika umiejętności korzystania z dodatkowej metody spawania.

Firma zatrudniająca może odczekiwać od potencjalnego pracownika odpowiedniego wykształcenia kierunkowego, a więc średniego lub wyższego wykształcenia technicznego, a także posiadania książeczki spawacza. Prace spawalnicze mogą też wykonywać osoby, które ukończyły odpowiedni kurs spawania i zdały egzamin państwowy. Do ważnych umiejętności, które przydadzą się osobom poszukującym* pracy na stanowisku spawacza w Lublinie*, należy znajomość rysunku technicznego, umiejętność wykonywania prac ślusarskich czy obsługi przyrządów pomiarowych lub suwnic. Osoba ubiegająca się o pracę w zawodzie spawacza musi odznaczać się dobrą sprawnością fizyczną, dzięki czemu poradzi sobie podczas pracy w trudnych warunkach, które mogą być uciążliwe dla zdrowia.

bEEqPKGf

Spawacz szukający pracy w Lublinie może pracować w wielu gałęziach przemysłu, m.in. w budownictwie i telekomunikacji, ale też w halach produkcyjnych, warsztatach samochodowych, ślusarskich czy blacharskich.

Zadania wykonywane przez spawacza

Do zadań wykonywanych przez spawacza należy przede wszystkim spawanie części, podzespołów i zespołów odpowiednią metodą zgodnie z zasadami BHP, prowadzenie odpowiedniej dokumentacji związanej ze stanem sprzętu i wykonywanymi obowiązkami, a także konserwowanie sprzętu wykorzystywanego podczas pracy. Obowiązkiem spawacza poszukującego zatrudnienia w Lublinie może też być wykonywanie prac ślusarskich i montażowych, i kontrola jakości wykonywanych elementów.

Oferty pracy dla spawacza w Lublinie

Pracę dla spawacza w Lublinie oferują duże i małe firmy oraz przedsiębiorstwa, które działają w sektorach takich jak rolnictwo, motoryzacja czy branża wodociągowo-kanalizacyjna. Ogłoszenia o pracy dla spawacza mogą też dotyczyć stanowisk wymagających znajomości technologii związanych z telekomunikacją, szczególnie technologii światłowodowych. Spawacze poszukiwani są również w firmach zajmujących się produkcją różnego rodzaju części, konstrukcji stalowych i instalacji. Od spawacza szukającego pracy w Lublinie najprawdopodobniej wymagana będzie znajomość spawania metodą MIG oraz MAG, zdarzają się też oferty dla osób z doświadczeniem w spawaniu metodą TIG. Często pracodawcy w Lublinie szukają pracowników na stanowisko spawacza, którzy będą wykonywać również prace ślusarskie i szlifierskie.

bEEqPKGl

Zarobki spawaczy w Lublinie

Zarobki osób wykonujących czynności charakterystyczne dla zawodu spawacza na rynku lubelskim zależą od stanowiska. Niższe zarobki w okolicach 2 000 zł – 2 500 zł otrzyma pomocnik spawacza, natomiast* doświadczony spawacz* z odpowiednimi uprawnieniami może w Lublinie zarobić ok. 4 500 zł. Czasem pojawiają się też możliwości zwiększenia wynagrodzenia poprzez pracę w proponowanym przez pracodawcę systemie nadgodzin.* Stawki godzinowe dla spawaczy w Lublinie* zaczynają się od 15 zł na rękę za godzinę.

bEEqPKGG
KOMENTARZE
(0)