Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Praca dla spawacza w Kielcach – oferty pracy i możliwe zarobki

0
Podziel się:

Praca dla spawacza w Kielcach oferowana jest przez firmy z branży metalowej, produkcyjnej i samochodowej, a także przez przedsiębiorstwa zagraniczne. Wynagrodzenie spawacza w Kielcach wynosi przeciętnie od 2000 zł do 3000 zł.

W Kielcach najłatwiej zatrudnienie znajdą spawacze MIG/MAG
W Kielcach najłatwiej zatrudnienie znajdą spawacze MIG/MAG (skeeze/CC0 Public Domain/pixabay)
bELrgThh

W Kielcach i okolicach liczba ofert pracy dla spawaczy jest dość ograniczona, a część propozycji dotyczy pracy za granicą. Średnie zarobki spawacza w Kielcach mogą wynieść 2 000-3 000 zł.

Kto może pracować w zawodzie spawacza?

Zawód spawacza to praca przede wszystkim wymagająca fizycznie, dlatego wykonująca ją osoba musi wykazywać się odpowiednią sprawnością, mieć zręczne ręce i radzić sobie z zadaniami wymagającymi dobrej koordynacji wzrokowo-ruchowej. Nie jest to również zajęcie wskazane dla osób z astmą lub alergiami. Praktyczne zdolności, które musi nabyć każdy spawacz, to umiejętność czytania rysunku technicznego, teoretyczna wiedza na temat materiałów i technik wykorzystywanych w spawalnictwie, a także praktyczne umiejętności w* spawaniu metodami MIG, MAG lub TIG*.

Pracę spawacza może wykonywać osoba, która ukończyła odpowiednią szkołę zawodową lub techniczną, bądź ukończyła kurs zawodowy na spawacza i zaliczyła egzamin, otrzymując książeczkę spawacza i nabywając odpowiednie uprawnienia.

bELrgThj

Czym zajmuje się spawacz?

Spawacz tnie i łączy różne materiały, w tym metale i tworzywa sztuczne, wykorzystując właściwe metody spawania. Najczęściej prace spawalnicze wiążą się z produkcją konstrukcji lub instalacji, ale mogą też dotyczyć prac naprawczych, remontowych i montażowych.

Spawacze najczęściej zaczynają swoją karierę, pracując w warsztatach samochodowych, wykonując prace blacharskie i ślusarskie, a także zatrudniając się w fabrykach produkcyjnych. Zapotrzebowanie na spawaczy jest duże w wielu branżach, w tym w górnictwie, transporcie, przemyśle budowlanym, stoczniowym, metalowym i przy produkcji maszyn. Miejscem pracy spawacza może być zatem hala produkcyjna czy warsztat, ale w tym zawodzie konieczne mogą okazać się prace (głównie naprawcze i montażowe) na otwartej przestrzeni, pod ziemią lub przy spawaniu pod wodą.

bELrgThp

Oferty pracy dla spawacza w Kielcach

Możliwości podjęcia pracy jako spawacz w Kielcach są wyraźnie ograniczone, ponieważ ofert pracy w mieście jest niewiele. Jeśli już się pojawiają, pracodawcy są chętni do zatrudnienia spawaczy MIG/MAG, osób z uprawnieniami na spawanie metodą TIG, a także pracowników gotowych na wykonywanie prac ślusarsko-montażowych. Potencjalni pracownicy znajdą nieco więcej propozycji, jeśli poszerzą obszar poszukiwania na okolice Kielc, ponieważ również w sąsiedztwie miasta mogą znaleźć się warsztaty i firmy, w których potrzebny jest spawacz.

Poszukując pracy dla spawacza w Kielcach, można natknąć się na oferty pracy dla spawaczy, których zadaniem jest wykonywanie różnych zleceń montażowych na terenie kraju. Powszechne są również propozycje zatrudnienia spawaczy do pracy za granicą.

Zarobki spawacza w Kielcach

W Kielcach wynagrodzenie dla początkującego spawacza w branży produkcyjnej może wynieść ok. 17 zł za godzinę na rękę. Średnie zarobki mogą wynieść 2 500 zł miesięcznie, a przy bardziej wytężonej pracy w systemie nadgodzin stawka może wzrosnąć do 3–4 tys. zł. Wyższe zarobki kieleccy pracodawcy chętniej zaoferują doświadczonym spawaczom, m.in. takim z uprawnieniami do spawania metodą TIG. Atrakcyjne pod względem zarobów są też oferty pracy za granicą, gdzie spawacze mogą zarobić już na wstępie ok. 40 zł za godzinę na rękę.

bELrgThK
KOMENTARZE
(0)