Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Praca dla spawacza w Bydgoszczy - gdzie szukać i ile można zarobić?

0
Podziel się

Praca dla spawacza w Bydgoszczy oferowana jest w przedsiębiorstwach funkcjonujących w branży budowlanej, remontowej, samochodowej czy w przemyśle taboru szynowego, a także w firmach i zakładach produkcyjnych. Zarobki spawacza w Bydgoszczy mogą wahać się od 2 000 zł do 7 000 zł.

Spawacz w Bydgoszczy zarobić może nawet 7 000 zł
Spawacz w Bydgoszczy zarobić może nawet 7 000 zł (Gaz-System S.A.)
bErnlgZN

W Bydgoszczy praca dla spawacza oferowana jest w firmach produkujących różnego rodzaju konstrukcje stalowe czy aluminiowe, w zakładach ślusarskich, w przemyśle taboru szynowego, jak również w przedsiębiorstwach z branży budowlanej lub remontowej. Doświadczeni spawacze mogą otrzymać w Bydgoszczy wynagrodzenie zaczynające się od 4 000 zł.

Specyfika pracy spawacza

Praca w zawodzie spawacza to zajęcie, które wymaga dobrej sprawności fizycznej, koordynacji ruchowej i świetnego zdrowia. Zadaniem spawacza jest łączenie lub cięcie elementów stalowych, żeliwnych, wykonanych ze stopów metali czy tworzyw sztucznych. Wykonywanie tych czynności staje się możliwe dzięki znajomości odpowiednich metod spawalniczych i wprawy w obsłudze sprzętu. Do właściwego wykonania pracy spawacza niezbędne są umiejętności czytania rysunku technicznego, rozpoznawanie materiału i samodzielnego przygotowania miejsca pracy. Spawacz musi też sprawdzać jakość wykonanego produktu i regularnie przeprowadzać konserwację narzędzi pracy.

Najczęstsze wymagania dla osoby poszukiwanej na stanowisko spawacza dotyczą znajomości odpowiednich dla danej posady metod spawania. Zazwyczaj spawacz powinien specjalizować się w metodach MIG, MAG lub TIG. Pracodawca może oczekiwać znajomości jednej z nich lub poszukiwać pracownika doświadczonego w wykorzystaniu kilku metod spawalniczych.

bErnlgZP

Praca spawacza – zakres obowiązków

Zakres obowiązków spawacza częściowo zależy od specyfiki firmy zatrudniającej, która może oczekiwać od pracownika wykonywania dodatkowych zadań ślusarskich czy monterskich. Specyfika poszczególnych czynności może się różnić między branżami typowymi dla Bydgoszczy (np. przemysł taboru szynowego) a branżami takimi jak przemysł stoczniowy.

Praca spawacza może oznaczać wykonywanie czynności takich jak spawanie blach, zbiorników, konstrukcji stalowych czy instalacji na podstawie rysunku technicznego, a także wykańczanie powierzchni i kontrola jakości wykonanej pracy. Miejscem pracy spawacza może być hala produkcyjna lub warsztat, wnętrze urządzenia technicznego czy plac budowy. W przypadku spawaczy zajmujących się pracami remontowymi i naprawami konieczne może się okazać dojeżdżanie do miejsc, w których należy dokonać naprawy usterki.

bErnlgZV

Oferty pracy dla spawacza w Bydgoszczy

W Bydgoszczy praca dla spawaczy oferowana jest głównie przez firmy remontowo-produkcyjne, działające w branży samochodowej, zajmujące się taborem szynowym, elektryką, automatyką, oraz przez przedsiębiorstwa dostarczające sprzęt dla branży spożywczej czy farmaceutycznej. Pracodawcy w Bydgoszczy często poszukują spawaczy zaznajomionych z metodą MIG i MAG. Dodatkowym atutem kandydata może być doświadczenie w metodzie TIG 141, czyli spawaniu elektrodą nietopliwą w osłonie z gazów.

W Bydgoszczy pracowników na stanowisko spawacza poszukują zarówno duże firmy, producenci i eksporterzy wyrobów stalowych (np. zbiorników, blach, konstrukcji), jak i drobne przedsiębiorstwa potrzebujące osób do wykonywania obowiązków spawacza, a często również prac ślusarskich i monterskich. Spawacz szukający pracy w Bydgoszczy powinien mieć wykształcenie zawodowe, wykształcenie średnie (technikum bądź liceum zawodowe) lub ukończony odpowiedni kurs zakończony egzaminem specjalistycznym. Istotne jest też doświadczenie spawacza. Niektórzy pracodawcy oferują możliwości rozwoju i dodatkowe kursy dla spawaczy.

Zarobki spawacza w Bydgoszczy

Wynagrodzenie dla spawacza poszukującego zatrudnienia w Bydgoszczy zazwyczaj jest zależne od umiejętności i doświadczenia w spawaniu różnymi metodami. Wynagrodzenie dla spawacza w Bydgoszczy może wynieść od 2 000 zł do 7 000 zł, w zależności od wymagań konkretnego stanowiska i kompetencji pracownika. Niższe zarobki w granicach od 2 000 zł do 3 500 zł mogą być oferowane spawaczom specjalizującym się w metodach MIG i MAG, natomiast wyższe wynagrodzenie pracodawcy najczęściej proponują spawaczom z dłuższym stażem pracy lub specjalistom wykonującym spawanie metodą TIG lub metodą 111 (elektrodami otulonymi).

bErnlhaq
KOMENTARZE
(0)