Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Praca dla elektryka w Radomiu – gdzie szukać i jakie są zarobki?

0
Podziel się:

Praca dla elektryków w Radomiu pozwala na uzyskanie zarobków w granicach 2000-3500 zł netto. Najczęściej obsadzane stanowiska to elektryk samochodowy i elektryk budowlany.

Fot. pexels.com/CC0 License
Fot. pexels.com/CC0 License (pexels.com/CC0 License)

Zatrudnienie dla elektryka w Radomiu obejmuje pracę w firmach usługowych, remontowych, budowlanych i warsztatach samochodowych. Średnie zarobki netto elektryka w Radomiu mogą wynieść od 2000 zł do 3500 zł.

Specyfika pracy elektryka

Praca elektryka opiera się na naprawie i montażu instalacji elektrycznych, maszyn i urządzeń elektrycznych. Praca w zawodzie elektryka wymaga sprawności fizycznej i dobrego stanu zdrowia, dzięki czemu pracownik upora się z niejednokrotnie wymagającymi warunkami pracy. Do zadań specjalisty może należeć praca nie tylko w pomieszczeniach, ale też w terenie, również na wysokości. Konkretne* miejsce pracy elektryka* częściowo zależy od zajmowanego stanowiska. Przykładowo elektryk samochodowy zajmie się pracą w warsztacie, elektryk odpowiedzialny za naprawy będzie działał w różnych warunkach, w zależności od miejsca awarii, a inżynier elektryk zajmie się głównie pracami biurowymi.

Do stanowisk pracy, jakie może objąć technik elektryk, należą m.in. elektryk dyżurny, konserwator urządzeń i sprzętu, technik do spraw pomiarów, asystent projektanta w biurze projektowym, mistrz lub kierownik odpowiadający za montaż i konserwację instalacji, specjalista kontroli technicznej i serwisu urządzeń elektrycznych, a także kierownik w zakładach zajmujących się gospodarką elektroenergetyczną.

Obowiązki elektryka

Do zadań, jakie wykonuje osoba pracująca na stanowisku technika elektryka, a więc osoby o wykształceniu średnim technicznym w odpowiedniej specjalizacji lub osoby po odpowiednim kursie, należy kontrola i diagnozowanie stanu urządzeń elektrycznych, montaż oraz naprawa instalacji i układów elektrycznych, a także obsługa systemów energoelektronicznych czy nadzorowanie ruchu sieci. Ważną* umiejętnością wymaganą od elektryka* jest czytanie rysunków technicznych, projektowanie układów elektrycznych, ich wykonywanie, montaż i badanie eksploatacyjne. Praca w zawodzie elektryka wymaga ciągłej nauki, zaznajamiania się z nowymi technologiami i pozyskiwania odpowiednich uprawnień.

Osoby z wykształceniem wyższym, które zdobyły tytuł inżyniera elektryka, mogą obejmować stanowiska kierownicze. Są to odpowiedzialne posady wymagające prowadzenia nadzoru nad pracami związanymi z sieciami energetycznymi i przesyłaniem energii, projektowania urządzeń i prowadzenia dokumentacji technicznej. Inżynier elektryk na stanowisku kierowniczym ma szansę na wyższe zarobki niż zwykły elektryk.

Oferty pracy dla elektryka w Radomiu

Radomski rynek pracy dla elektryków nie daje zbyt wielu możliwości zatrudnienia. Przede wszystkim poszukiwani są elektrycy do pracy w przedsiębiorstwach świadczących usługi elektromonterskie w domach i obiektach przemysłowych, a także w firmach zajmujących się konserwacją maszyn i urządzeń. Oferty pracy dla elektryka w Radomiu i okolicach obejmują stanowiska takie jak elektryk automatyk czy elektryk samochodowy. Wymagania na stanowisko elektryka w Radomiu często obejmują posiadanie odpowiednich uprawnień SEP i doświadczenia przy pracach elektrycznych.

Wśród propozycji pracy dla elektryków z Radomia pojawiają się oferty dotyczące projektów wykonywanych w różnych miejscach Polski. Pracodawcy mogą w takich przypadkach wymagać od kandydata posiadania prawa jazdy. Na rynku pracy w Radomiu pojawiają się też liczne ogłoszenia dla osób chętnych do pracy na stanowisku elektryka za granicą, głównie w Niemczech.

Zarobki elektryka w Radomiu

Wynagrodzenie oferowane osobom pracującym na stanowisku elektryka w Radomiu i okolicach może wynieść od 2000 zł do 3500 zł netto. Elektryk zajmujący się montażem instalacji elektrycznych na budowach może zarobić średnio 3000–3500 zł netto miesięcznie. Podobnie prezentuje się wynagrodzenie oferowane elektrykom samochodowym.

Na wyższe wynagrodzenie mogą liczyć pracownicy, którzy zdecydują się na pracę za granicą, gdzie zarobki elektryka zaczynają się od ok. 6000 zł na rękę.

KOMENTARZE
(0)