Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Opieka do dziecka na sylwestra - ile można zarobić i jak znaleźć pracę?

1
Podziel się:

W sylwestra na dodatkowe pieniądze liczyć mogą szczególnie osoby podejmujące pracę w charakterze opieki do dziecka.

Opieka do dziecka na sylwestra - ile można zarobić i jak znaleźć pracę?
Sylwester to szczególna noc, gdy większość ludzi stawia na dobrą zabawę do białego rana. Są jednak tacy, dla których to doskonała okazja, żeby dorobić. W sylwestra na dodatkowe pieniądze liczyć mogą szczególnie osoby podejmujące pracę w charakterze opieki do dziecka.

Opieka do dziecka na sylwestra – zakres zadań

W sylwestra niewiele osób decyduje się na pozostanie w domu. Także młodzi rodzice chcą wyrwać się z codziennej rutyny i tę wyjątkową noc spędzić na balu czy prywatce u znajomych. W takich sytuacjach stają przed wyzwaniem zatrudnienia osoby, która podejmie się opieki nad ich dzieckiem.

Zazwyczaj pierwszy wybór podczas poszukiwań niani idealnej pada na osobę polecaną przez innych rodziców. Ważne może okazać się także wykształcenie z zakresu pedagogiki czy doświadczenie w opiece nad dzieckiem. Jednak najważniejsze są miłe usposobienie i umiejętność nawiązania kontaktu z maluchem. Nierzadko rodzice, aby to sprawdzić, zapraszają kandydatkę jeszcze przed sylwestrem. Dzięki temu dziecko może oswoić się z nową opiekunką.

Opieka nad dzieckiem wiąże się z pewnymi zadaniami. W przypadku kilkulatka zazwyczaj chodzi o zabawy i gry, niekiedy o wspólne obejrzenie lub przeczytanie bajki, a następnie ułożenie go do snu. Opieka nad kilkumiesięcznym maluchem to głównie przewijanie, karmienie i usypianie. Warto pamiętać, że pilnując noworodka, trzeba liczyć się z wielokrotnymi pobudkami w ciągu nocy.

Jak znaleźć pracę jako opieka do dziecka na sylwestra?

Pracę w charakterze opieki do dziecka na sylwestra najłatwiej znaleźć wśród znajomych. Dobrym i skutecznym sposobem jest także szukanie ofert na forach internetowych i portalach pośrednictwa pracy.

Opieka nad dzieckiem znajomych w sylwestra ma swoje zalety. Przede wszystkim rodzice, znając nianię, mogą czuć się spokojni, bo wiedzą, że pozostawiają potomka w dobrych rękach. Warto zatem popytać wśród członków rodziny lub przyjaciół, czy nie znają pary, która w sylwestrową noc potrzebuje opiekunki do dziecka.

Podczas poszukiwań dodatkowej pracy w sylwestra jako opiekunka warto również zajrzeć do internetu. Z jednej strony można znaleźć oferty rodziców, z drugiej zaś samemu zamieszczać ogłoszenia o chęci podjęcia się opieki nad maluchem. Zapotrzebowanie na nianie w sylwestra jest tak duże, że na reakcję nie trzeba długo czekać.

Opieka do dziecka na sylwestra -- ile może zarobić?

Za opiekę do dziecka w sylwestra rodzice płacą zazwyczaj 200-250 zł za noc lub około 15 zł za każdą spędzoną z maluchem godzinę.

Wynagrodzenie opiekunki w sylwestra zależy od jej doświadczenia, zakresu zadań oraz lokalizacji, w której pilnuje dziecka. Często rodzice pokrywają koszt dojazdu, który w noc sylwestrową może być szczególnie problematyczny. Znaczenie ma także miasto. W Warszawie dla przykładu opieka nad dzieckiem może dać jednorazowy zarobek w wysokości 400 zł.

Przeglądając fora i oferty na portalach pracy, można spotkać się także ze zdywersyfikowaną stawką godzinową, zależną od tego, ile czasu niania spędzi z dzieckiem aktywnie (około 15 zł za godzinę), a ile dziecko będzie spać (około 10 zł za godzinę).

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(1)
Krystyna
4 lata temu
Myślę że stawką nie jest wygórowana.300zl w Sosnowcu nie jest wcale za dużo