Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Jak zostać biegłym rewidentem?

0
Podziel się:

W jaki sposób można zostać biegłym rewidentem? Czy jest dużo ofert pracy w tym zawodzie?

Jak zostać biegłym rewidentem?
bELnCZxN

podatkowym) oraz szeroko pojętymi finansami. Łącznie na przyszłych kandydatów czeka aż 10 egzaminów.

Kto nadaje się na biegłego rewidenta?

Z całą pewnością nie każdy może zostać biegłym rewidentem. Ten zawód powinny wykonywać wyłącznie osoby, które są skrupulatne, spostrzegawcze i dokładne. Znajomość przepisów jest ważna, lecz istotne jest także to, by łączyć uzyskaną wiedzę z praktyką. Dopiero wówczas biegły rewident rzeczywiście może wydawać trafne opinie.

Zawód biegłego rewidenta powinny również rozważyć osoby, które interesują się finansami i podatkami. Trzeba jednak pamiętać, że od biegłych rewidentów znajomość tych zagadnień jest wymagana na bardzo wysokim poziomie.

bELnCZxP

Biegli rewidenci muszą być osobami dotrzymującymi tajemnicy zawodowej, działającymi na podstawie przepisów i zgodnie z etyką zawodową.

Jakie są zarobki biegłych rewidentów?

Z uwagi na odpowiedzialną pracę, biegli rewidenci mogą liczyć na wysokie wynagrodzenie. Początkujący rewident będzie zarabiał powyżej 3,5 tys. zł. Najlepsi mogą liczyć na zarobki powyżej 10 tys. zł. W zależności od miejsca pracy, ścieżka kariery audytorów jest ściśle zaplanowana. Zdobycie awansu jest równoznaczne z tym, że na konto rewidenta wpłynie wyższe niż dotychczas wynagrodzenie.

Praca dla biegłych rewidentów

Biegli rewidenci nie powinni narzekać na problemy ze znalezieniem pracy. Konieczność ukończenia specjalnej aplikacji, odbycia praktyk i zdania egzaminów skutecznie odstrasza wielu potencjalnych konkurentów. W efekcie ci, którym uda się przebrnąć przez cały proces, mogą liczyć na to, że otrzymają intratną posadę.

bELnCZxV

Plusy i minusy pracy w zawodzie biegłego rewidenta

Plusy to:

  • możliwość wykonywania bardzo elitarnego zawodu,
  • możliwość świadczenia pracy również dla podmiotów zagranicznych,
  • atrakcyjne zarobki.
bELnCZxW

Wady to:

  • odpowiedzialna i wymagająca praca,
  • długa droga do zdobycia uprawnień.
bELnCZyq
praca
rekrutacja
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)