Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Jak zostać biegłym rewidentem?

1
Podziel się:

W jaki sposób można zostać biegłym rewidentem? Czy jest dużo ofert pracy w tym zawodzie?

Jak zostać biegłym rewidentem?

podatkowym) oraz szeroko pojętymi finansami. Łącznie na przyszłych kandydatów czeka aż 10 egzaminów.

Kto nadaje się na biegłego rewidenta?

Z całą pewnością nie każdy może zostać biegłym rewidentem. Ten zawód powinny wykonywać wyłącznie osoby, które są skrupulatne, spostrzegawcze i dokładne. Znajomość przepisów jest ważna, lecz istotne jest także to, by łączyć uzyskaną wiedzę z praktyką. Dopiero wówczas biegły rewident rzeczywiście może wydawać trafne opinie.

Zawód biegłego rewidenta powinny również rozważyć osoby, które interesują się finansami i podatkami. Trzeba jednak pamiętać, że od biegłych rewidentów znajomość tych zagadnień jest wymagana na bardzo wysokim poziomie.

Biegli rewidenci muszą być osobami dotrzymującymi tajemnicy zawodowej, działającymi na podstawie przepisów i zgodnie z etyką zawodową.

Jakie są zarobki biegłych rewidentów?

Z uwagi na odpowiedzialną pracę, biegli rewidenci mogą liczyć na wysokie wynagrodzenie. Początkujący rewident będzie zarabiał powyżej 3,5 tys. zł. Najlepsi mogą liczyć na zarobki powyżej 10 tys. zł. W zależności od miejsca pracy, ścieżka kariery audytorów jest ściśle zaplanowana. Zdobycie awansu jest równoznaczne z tym, że na konto rewidenta wpłynie wyższe niż dotychczas wynagrodzenie.

Praca dla biegłych rewidentów

Biegli rewidenci nie powinni narzekać na problemy ze znalezieniem pracy. Konieczność ukończenia specjalnej aplikacji, odbycia praktyk i zdania egzaminów skutecznie odstrasza wielu potencjalnych konkurentów. W efekcie ci, którym uda się przebrnąć przez cały proces, mogą liczyć na to, że otrzymają intratną posadę.

Plusy i minusy pracy w zawodzie biegłego rewidenta

Plusy to:

  • możliwość wykonywania bardzo elitarnego zawodu,
  • możliwość świadczenia pracy również dla podmiotów zagranicznych,
  • atrakcyjne zarobki.

Wady to:

  • odpowiedzialna i wymagająca praca,
  • długa droga do zdobycia uprawnień.
praca
rekrutacja
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(1)
Rezor
miesiąc temu
Tak, droga do zdobycia uprawnień jest długa, ale bardzo satysfakcjonujące jest jej przejście. Miałem poczucie, że naprawdę zdobyłem swoim wysiłkiem i pracą upragniony zawód i tego nikt mi nie odbierze. Na pewno trzeba przede wszystkim przygotować się do egzaminów, bo ta wiedza będzie również niezbędna podczas aplikacji i praktyk. Ja skorzystałem z oferty Krajowej Izby Księgowych, mają tam szkolenie przygotowujące do egzaminów na biegłych rewidentów. Sam się nie spodziewałem, jak obszerna wiedza będzie ode mnie wymagana, ale systematyczne chłonięcie materiału sprawia, że potem nowe informacje przyswaja się w naturalny sposób. Wytrwałość i dokładność przydadzą się w sumie nie tylko na egzaminy, to cechy ogromnie istotne w codziennej pracy w tym zawodzie.