Szukam pracy na stanowisku kierowniczym w branży edukacyjnej, artystycznej, kulturalnej. Jak "zdobyć" oferty rekrutacji ukrytych? Odpowiada Anna Pierzycka, ekspert ds. kadr i płac Rekrutacja ukryta polega na zastrzeżeniu nazwy firmy, która aktualnie poszukuje pracownika i często jest prowadzona przez firmy zewnętrzne, wyspecjalizowane w przeprowadzaniu procesów rekrutacyjnych. Poufność ta może wynikać z chęci zastąpienia wciąż zatrudnionej osoby lub poszerzenia struktur firmy, w ukryciu przed konkurencją.
Innym powodem jest chęć utworzenia nowego stanowiska, ale bez wzbudzania obaw wśród pracowników, że nowa osoba ma zastąpić obecnego członka zespołu. Aby wziąć udział w tego rodzaju procesie naboru pracowników, dobrze jest nawiązać współpracę z agencjami rekrutacyjnymi.
,,Gdy nawiązujemy współpracę z osobą poszukującą pracy, zawsze staramy się, by przybrała ona długofalowy charakter. Dzięki temu osiągamy większą skuteczność, proponując oferty pracy z obszaru zainteresowania, gdy tylko się pojawiają" - mówi Małgorzata Bubel, Recruitment Consultant z firmy HRO Recruitment.
Innym sposobem jest aplikowanie bezpośrednio do firm, w których praca nas interesuje. Drugą ścieżką działania jest pozwolenie rekruterom na znalezienie siebie np. przez dobrze uzupełnione profile na portalach typu goldenline czy linkedin.
Polecamy: Windykatorzy nękają i upadlają ludzi!
(AS)