Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Jak ulepszyć moje CV?

0
Podziel się:

Czy jest możliwe sprawdzenie mojego CV czy jest prawidłowo i
profesjonalnie napisane i czy może być skuteczne.

"Proszę o sprawdzenie mojego CV i listu motywacyjnego - czy są one prawidłowo i profesjonalnie napisane? Czy mogą być one skuteczne? Zależy mi, by zrobić pozytywne wrażenie na ewentualnym pracodawcy" - napisał do nas internauta. Oto CV i list motywacyjny, które otrzymaliśmy od internauty, prezentujemy też komentarz i poradę eksperta. Ze względu na ochronę danych osobowych została zmieniona miejscowość, zakryliśmy też nazwę firmy.

Szanowny Panie,

Pana dokumenty aplikacyjne są napisane prawidłowo. Chociaż jego estetyka wymaga poprawy to myślę, że pracodawcy otrzymując takie CV czy też list motywacyjny nie mieliby zastrzeżeń znacząco obniżających ocenę Pana kandydatury.

Jednak kilka rzeczy można poprawić. Przede wszystkim proszę bardzo uważnie przeczytać całe CV w celu poprawy literówek. Nie są to rażące błędy, ale lepiej, żeby ich nie było. Proszę także przestrzegać zasad formatowania, które Pan przyjął (np. jeśli przy wypunktowaniu używa Pan spacji lub rozpoczęcia wielką literą proszę to robić przed każdym punktem stosując stałe odstępy i wielkość czcionki).

Myślę także, że na siłę skracał Pan treści zawarte w CV, aby zgodnie z niestety wciąż popularnym trendem zmieścić cały dokument na jednej stronie. Dla większej przejrzystości. Proszę oddzielać poszczególne sekcje w CV (np.: wykształcenie, doświadczenie) odstępem (jeden wiersz).

Jeśli ograniczał Pan ilość informacji podawanych przy poszczególnych pozycjach doświadczenia zawodowego, proszę to rozwinąć, gdyż są to ważne informacje dla osób rekrutujących.

Warto też sprawdzić wygląd CV na innych komputerach (a przynajmniej jednym, z inną wersją edytora tekstu niż ta, której Pan używał). Często bywa tak, że formatowanie programu np: OpenOffice nie zostaje w pełni zachowane podczas otwierania za pomocą MsWord (i vice versa).

Życzę powodzenia podczas udziału w procesach rekrutacyjnych!

Konsultant ds. Rekrutacji
Przemysław Lewandowski

cv
rekrutacja
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)