Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Brytyjska firma przyjmuje tylko Polaków

0
Podziel się:

Zakłady mięsne Forza: Angielski w naszym przedsiębiorstwie nie jest wymagany.

Brytyjska firma przyjmuje tylko Polaków
(Salim Virji/CC-BY-SA2.0/Flickr)
bFfDbJpN

Zakłady mięsne Forza AW w Wielkiej Brytanii ogłaszały się w ten sposób: - _ Zatrudnimy Polaków, angielski nie jest wymagany _. Ogłoszenie tej treści oburzyło Brytyjczyków.

Firma wycofała się z tego pomysłu - pisze _ Daily Mail . Wcześniej jednak tłumaczyła swoją strategię tym, że szkolenia prowadzone są tylko w naszym języku _. To dlatego rodowici mieszkańcy Wysp nie byli brani pod uwagę w trakcie rekrutacji.

Forza AW to dostawca mięsa do sieci supermarketów ASDA. Według Daily Mail, działania firmy za nielegalne uznał rzecznik biura do spraw równości. Jednocześnie Imigranci oraz pracownicy agencyjni są najgorzej traktowaną przez pracodawców grupą pracowników przemysłu mięsnego pracującego na potrzeby supermarketów. Taki wniosek stawia raportu Komisji ds. Równości i Praw Człowieka (EHRC).

bFfDbJpP

Według raportu liczne dowody wskazują na to, że obie kategorie pracowników, w których dużą część stanowią imigranci z nowych państw UE, narażone są na słowne obelgi, pracę w warunkach niezgodnych z bhp i często nie znają swoich praw. Niektórzy pracują nawet 90 godzin tygodniowo w trudnych warunkach.

Raport Money.pl

ZOBACZ TAKŻE:

bFfDbJqq
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)