Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Brak wykształcenia w CV - jak nie zrazić rekrutera?

0
Podziel się:

Moje CV ma duże luki, gdyż sporo przepracowałam w szarej strefie. Na pracę wyłącznie fizyczną się nie nadaję. Jak opisać to w CV, by nie zrazić do siebie rekruterów z powodu braku wykształcenia?

bECGvEJN

Od 4 lat szukam pracy, nie mogę kontynuować tej, którą wykonywałam ostatnio. Byłam przyuczona do zawodu dlatego moje wykształcenie zakończyłam po maturze. Szkoła, która umożliwiłaby mi pracę w tym samym zawodzie jest dla mnie za droga, prowadzona jest systemem dziennym. Moje CV ma duże luki, gdyż sporo przepracowałam w szarej strefie. Na pracę wyłącznie fizyczną się nie nadaję. Jak opisać to w CV, by nie zrazić do siebie rekruterów z powodu braku wykształcenia?

Przede wszystkim proszę określić jaka praca Panią interesuje - na jakim stanowisku i w jakiej branży. Jeżeli pracowała Pani w podobnym charakterze, na pierwszym miejscu proszę zamieścić informacje w jakiej firmie i na jakim stanowisku pełniła Pani podobne funkcje, z dokładnym opisem obowiązków i datami (miesiące, lata). Jeżeli ma Pani także sporo doświadczeń w pracy dorywczej, proszę te informacje umieścić niżej jako np. doświadczenie dodatkowe. Proszę wybrać te doświadczenia, które miały choćby pokrewny związek z pracą, o którą się Pani ubiega.

bECGvEJP

Na samym końcu proszę umieścić informacje o posiadanym wykształceniu. Warto dodać rubrykę ,,kursy, szkolenia", w której należy się pochwalić wszystkimi treningami i szkoleniami, w jakich Pani uczestniczyła.

W liście motywacyjnym warto rozwinąć informacje o tym, jakich umiejętności Pani nabyła w trakcie pracy zawodowej i dlaczego Pani uważa, że właśnie Pani doskonale sprawdzi się na proponowanym stanowisku. Można podkreślić, że jest Pani gotowa do dalszej nauki. Proszę pamiętać, że doświadczenie i umiejętności nabyte u poprzednich pracodawców są Pani największym kapitałem.

Wydanie internetowe magazynrekruter.pl

bECGvEJV
bECGvEKq
KOMENTARZE
(0)