Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Referencje w liście motywacyjnym

0
Podziel się:

Referencje w liście motywacyjnym możemy zamieścić podając dane pracodawcy, numer telefonu lub adres mailowy. Możemy je zatytułować: "referencje dostępne na życzenie". Najlepiej zrobić to na dole listu motywacyjnego lub w CV. Oto kilka opinii ekspertów ds. rekrutacji:

bFfmbxvV

Iwona Grodzicka, HR Konsultant JYSK Sp. z o.o.:

  • Ładne referencje nie zawsze dobre Do listu nie powinno się dołączać żadnych dodatkowych kopii dokumentów (w tym referencji pisemnych). Referencje mogą być przedstawione w czasie rozmowy kwalifikacyjnej. W liście motywacyjnym można podać nr telefonu, nazwisko oraz zajmowane stanowisko osoby, która mogłaby udzielić referencji ustnych. Często sprawdzam referencje po rozmowie kwalifikacyjnej.
bFfmbxvX

Marta Łokuciejewska, Starszy Specjalista ds. Personalnych, Impel S.A.:

Referencje zazwyczaj zamieszcza się na końcu listu lub w osobnym pliku. Wpływa to na czytelność przekazu i ułatwia proces rekrutacji.

Grażyna Omilianowicz, Starszy Specjalista ds. HR, ING Nationale-Nederlanden Polska S.A.:

Coraz częściej korzystamy z możliwości sprawdzenia referencji kandydatów. Większą wagę przywiązujemy do referencji uzyskanych bezpośrednio, a nie ujętych w liście referencyjnym. Zazwyczaj prosimy o takie kontakty bezpośrednio na rozmowie rekrutacyjnej.

bFfmbxwd

Maja Karwacka, Specjalista ds. PR, AG TEST HR:

Referencje trzeba zamieszczać tak, by były łatwe do wyszukania, czyli np. skumulowane pod koniec listu. Nie ma sensu zamieszczać byle jakich referencji. Jeśli już, to takie, które są naprawdę warte uwagi, czyli zobrazują wcześniejszą pracę kandydata i pozwolą określić jego wartość.

bFfmbxwy
list motywacyjny
rekrutacja
KOMENTARZE
(0)