Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Praca dla studenta - Kraków

0
Podziel się:

Kraków to jeden z największych rynków pracy w Polsce, a przy tym prężnie rozwijający się ośrodek akademicki. Studenci znajdą tu pracę m.in. w sprzedaży czy gastronomii.

Kraków to miasto akademickie cieszące się zainteresowaniem żaków od setek lat
Kraków to miasto akademickie cieszące się zainteresowaniem żaków od setek lat (CC/Wikimedia)
Kraków to jeden z większych rynków pracy w Polsce. Oferuje zatrudnienie w różnych działach sektora usług, a także przemyśle. Studenci mogą liczyć na pracę głównie w sprzedaży i obsłudze klienta.

Rynek pracy w Krakowie

Rynek pracy w Krakowie należy do największych w Polsce. Znajdują się tam siedziby światowych korporacji oraz mniejszych, ale prężnie rozwijających się firm lokalnych. Branżą o największym potencjale na krakowskim rynku pracy jest IT, zarówno pod względem obsługi technicznej jak i oprogramowania. W Krakowie rozwija się również sektor bankowy i finansowy. Według portali pośrednictwa pracy poszukiwani są pracownicy administracji biurowej, a także pracownicy sektora obsługi klienta oraz sprzedaży.

Kraków to jedno z najbardziej rozpoznawalnych miast polskich poza granicami naszego kraju. Położony jest także w dogodnym dla handlu i transportu miejscu na mapie Polski. Firmy zagraniczne chętnie zatem inwestują w zakładanie swoich filii w Krakowie. Stąd w wielu ofertach pracy wymagana jest znajomość jednego lub dwóch języków obcych, zarówno tych popularnych jak angielski i niemiecki, czy mniej znanych jak szwedzki, niderlandzki czy grecki.

Oferty pracy dla studenta w Krakowie

Kraków to miasto uniwersyteckie. Oprócz rozsławionego na cały świat Uniwersytetu Jagiellońskiego znajduje się tu Uniwersytet Pedagogiczny, Ekonomiczny czy uczelnie techniczne takie jak Politechnika Krakowska albo Akademia Górniczo-Hutnicza.

Część żaków studiujących w trybie dziennym może liczyć na znalezienie pracy w swojej branży lub przynajmniej pokrewnej. Do takich osób należą studenci pedagogiki. Jak się okazuje, w Krakowie istnieje duże zapotrzebowanie na opiekunki do dzieci lub wychowawców w żłobkach.Wśród luźnych ofert pracy dla studenta w Krakowie są te związane z gastronomią i hotelarstwem. To dobry pomysł na dorobienie po godzinach, ponieważ nie wymaga wiedzy specjalistycznej czy dodatkowego zaangażowania. Kraków to także miejsce, gdzie z łatwością znaleźć można pracę po godzinach jako kierowca taksówki czy samochodu dostarczającego jedzenie z restauracji. Jak w wielu innych miastach studenci mile widziani są tu sprzedaży, obsłudze klienta w sklepach i salonach sprzedaży czy jako telemarketerzy.

Studenci zaoczni lub wieczorowi, którzy mogą sobie pozwolić na znalezienie stałego zatrudnienia, nie będą mieli z tym problemu. Mnogość koncernów międzynarodowych i przedsiębiorstw lokalnych sprawia, że miejsc pracy wciąż przybywa. Student to natomiast pracownik pożądany, z racji płaconych przez uczelnię części składek, na których pracodawca oszczędza. Student zaoczny znajdzie zatem staże, praktyki czy pracę na etacie. Wśród znanych firm oferujących zatrudnienie wymienić można Nokię, Shell, IBM, Lufthansę czy Rolls-Royce'a.

Zarobki studenta w Krakowie

To, ile może zarobić student w Krakowie, zależy od wykonywanej pracy. Opiekunka do dziecka może liczyć nawet na 12 zł za godzinę przy pracy na czarno. Praca w call center przyniesie przybliżony zysk w wysokości 13 zł za godzinę brutto. Product Manager ze statusem studenta w większej firmie zarobi około 3000 zł brutto. Student z zaawansowaną znajomością języków obcych w firmie outsourcingowej może liczyć nawet na 4000 zł brutto.

Większość ofert prezentowanych na portalach pośrednictwa pracy i oficjalnych stronach firm oferuje zatrudnienie na podstawie umowy zlecenia. Zdarzają się jednak i takie, które chcą zatrudniać studentów na umowie o pracę w pełnym lub częściowym wymiarze godzin.

praca dla studenta
praca
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)